Potterovská mobilní hra Hogwart’s Mystery oslavila nedávno své první narozeniny. Spustila se 25. dubna 2018, od té doby udělala velký pokrok a spousta hráčů nad ní už strávila dost času.

K jejím narozeninám vydali vývojáři děkovné video, ve kterém zveřejnili několik statistik ohledně počtu uvařených lektvarů, odehraných soubojů, vytvořených postav a odehraných Tchoříčků. Při těch číslech není divu, že byla hra nominována na Google Play Award v kategorii „Best Breakthrough Game“ (př: Nejlepší průlomová hra).

Celý příběh začíná v září 1984 příchodem MC (my character/moje postava) do prvního ročníku a už od začátku řeší staršího bratra Jacoba, který zmizel při pátrání po tzv. „Cursed Vault„. Hned ze začátku také získáváme nejlepší kamarádku Rowan, vystrašeného kamaráda Bena a svou sokyni mezi spolužáky Merulu, se kterými toho v následujících letech ještě dost zažijeme.

Tehdy bylo možné odehrát příběh jen do třetího ročníku a pak se muselo čekat, ale časem se přidaly další ročníky. Momentálně hráčům, čekajícím na pokračování, chybí už jen několik kapitol do konce pátého ročníku. Ale vypadá to, že bráchu Jacoba zatím ještě nikdo nevypátral.

Porlock je druhá bytost kterou je možné si ochočit.
Zdroj: Screenshot Hogwarts Mystery

Kromě dalších ročníků přibývaly do hry i různé updaty. Třeba v listopadu při premiéře Fantastických zvířat: Grindewaldovy zločiny přibyla do hry i možnost starat se o fantastická zvířata. Můžeme je teď krmit, mazlit se s nimi a nakonec se s nimi i spřátelit. Ale všechno něco stojí, takže v průběhu hry musíme sbírat různé sešity a za ně si koupit přístup ke zvířatům.

Mezitím pravidelně přibývají i vedlejší úkoly se zajímavými odměnami. Některé z nich byly sezónní, týkající se příprav na vánoční párty nebo bránění Bradavic o Halloweenu před smečkou vlkodlaků Fenrira Šedohřbeta. Hráči ale spíš shledávali zajímavější možnost hrát s populární rockovou kapelou The Weird Sisters (hrála na plese v Harry Potter a Ohnivý pohár), složit si zkoušky NKÚ, anebo se dokonce stát zvěromágem. Přitom se můžete i rozhodnout, jestli se zaregistrujete na ministerstvu, anebo to risknete a stanete se neregistrovaným zvěromágem.

Zrovna hledáme na nádvoří ztracený náhrdelník vyrobený z peříček Talbottovy matky, která se uměla proměňovat do podoby orla.
Zdroj: Screenshot Hogwarts Mystery

Jednu nevýhodu ale tyhle vedlejší úkoly mají – jsou časově omezené. Zpravidla je na jeden úkol pět dnů, během kterých musíte odehrát všechny části, jinak získáte maximálně diamanty jako průběžnou odměnu. Zrovna teď běží úkol „Keeping An Eagle Eye Out“, na který si hráči na Facebooku stěžují, že je dost těžký. Ale odměnou je jen přidání Talbotta do přátel (ale ne na Facebooku).

Ve čtvrtém ročníku je možné mít zatím jen osm přátel, ale kdy se přidají ostatní, je záhadou.
Zdroj: Screenshot Hogwarts Mystery

Podle rozeslaného dubného newsletteru se můžeme brzo těšit i na možnost začít se přátelit s Hagridem. Sice už ho počítáme mezi nejbližší přátele, a proto někteří MC prozradili, že jsou zvěromágové, ale mezi přáteli zatím pořád není. Kromě toho nám taky chystají přidat v nejbližší době Patronovo zaklínadlo.

Zdroj: http://www.mugglenet.com/2019/05/hogwarts-mystery-turns-one-teases-chance-to-learn-patronus-charm/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..