Britská výstava Harry Potter: A History of Magic inspirovala ke vzniku čtyř nových e-booků o reálné historii magických předmětů, které vyjdou už tomto roce.

British Library a New York Society Museum and Library uspořádaly k výročí dvaceti let od vydání Harryho Pottera výstavu Harry Potter: A History of Magic. Vytvořili náhled do historie a folklóru, který inspiroval v minulosti J. K. Rowlingovou, a v rámci výstavy odhalila i něco ze svých poznámek při tvorbě knížek Harryho Pottera.

Z výstavy nakonec vznikla kniha Harry Potter: A History of Magic, v níž byly prezentovány a popsány všechny vystavované artefakty, a později vyšla i jako audiokniha. K tomu byla vytvořena i verze pro dětské návštěvníky, která vyšla i v češtině jako “Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel”. Nyní na ně navázalo Pottermore oznámením, že byly vytvořeny další čtyři e-booky inspirované touto výstavou a knihami.

Čtyři e-booky budou zahrnovat: 

  • Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts 
  • Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology 
  • Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy 
  • Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures 

Série je inspirována bradavickými předměty, podobně jako byly rozděleny místnosti na výstavě, tedy kouzelné formule a obrana proti černé magii, lektvary a bylinkářství, jasnovidectví a astronomie a poslední péče o kouzelné tvory.   

Harry Potter: History of Magic je interaktivní a už tam bylo možné vybrat si bradavický předmět a dozvědět se něco víc o jeho historii.
Zdroj: Pottermore.com

Stejně jako britská výstava i nové knihy nás mají vzít zpátky v čase, abychom se poučili o tradičním folklóru a magii v srdci příběhů Harryho Pottera. Doplněny budou několika novými kresbami od londýnského umělce Rohana Daniela Easona. Podle Pottermore nám bude dána příležitost „dozvědět s o zajímavých postavách a příhodách z reálné historie čar a kouzel v jednoduché formě – perfektní do vlaku nebo jakéhokoliv dopravního prostředku, který mudlové preferují”.

Bohužel pro nás ale budou publikovány jen v angličtině, francouzštině, italštině a němčině, takže se české verze pravděpodobně nedočkáme. První dvě knihy – Kouzelné formule a Obrana proti černé magii a Lektvary a bylinkářství – vyjdou 27. června a je možné si je už nyní předobjednat. Zbylých dvou knih bychom se měli dočkat v následujících měsících.

Zdroje:
http://www.mugglenet.com/2019/05/take-a-journey-through-harry-potter-with-new-ebooks-from-pottermore/
https://www.pottermore.com/news/introducing-the-harry-potter-a-journey-through-non-fiction-ebook-series
https://www.pottermore.com/news/inside-the-enhanced-edition-of-harry-potter-a-history-of-magic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..