Hra, která byla dlouho utajována, pak byla poodhalena uniklým videem, ale přesto o ní oficiální zdroje mlčely… Hogwarts Legacy. Před 2 roky jsme konečně mohli zkouknout první oficiální trailer a to, co jsme viděli vůbec nevypadalo špatně. Co už bohužel vypadalo špatně, byly vyhlídky na vydání. RPG hra s dosahem na různé platformy (PC, Xbox, Play Station ad.) měla vlastně vyjít již loni, ale kvůli nemoci-o-níž-se-nemluví se vývoj opozdil. Teď se objevovaly spekulace a pochybnosti, zda vůbec dojde k vydání letos. Nicméně zdá se, že naše obavy jsou v tomto ohledu zbytečné.

Screenshot ze hry,
Screenshoty ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Hned dva zdroje totiž potvrzují, že hra vyjde ještě v tomto roce. Jedná se o oficiální stránky Wizarding World a ti jistě vědí, co si mohou dovolit napsat. A dále tutéž zprávu sdělil skrze tweet aktivní insider přímo od vývojařského týmu (pozn. šéfr. utajený agent Barty Skrk ml.). Dle jeho informací by hra měla vyjít někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku, tzn. někdy na podzim. Více oficiálních informací se patrně dozvíme v únoru na PlayStation prezentacích.

Tweet aktivního insidera: „Teď, když byla pověst o roku 2023 vyvrácena několika oficiálními zdroji, můžu postnout tenhle tweet; V případě, že vám to ušlo: Jak jsem řekl před pár týdny, podle mých informací, vyjde Hogwarts Legacy ve třetí čtvrtině tohoto toku. Vývoj pokračuje dobře.“

Svět čar a kouzel v 19. století, rozsáhlé RPG, kde se hráč ocitne v roli studenta historických Bradavic, volba mezi dobrem a zlem… My se tedy moc těšíme. Hogwarts Legacy vyvíjí Avalanche Software již několik let. Věříme, že to bude pecka, už jen proto, že je hra zasazena právě do 19. století. Autoři se tedy musí držet pouze zavedených reálií, ale jinak mají velkou volnost. Tak ať (už) to vyjde!

  • Na screenshotu ze hry HL jsou dva mladí studenti v nebelvírských uniformách, kteří drží ve svých pravých rukách hůlky nad kotlíkem.
  • Na screenshotu ze hry HL je vidět oválný roh krámu u Ollivandera s výlohou. Před ní jsou dvě mužské postavy, které vidíme zezadu. Vlevo má oblek z 19. století a sklání se před sebe. Nalevo od něj je postava v havraspárském hábitu a má ruce v bok. Zcela vpravo postává vousatý muž, který se dívá kamsi nahoru.
  • Na screenshotu ze hry HL je učebna obrany proti černé magii, uprostřed je dřevěná figurína na dvou kolečkách. Má představovat beznohého kouzelníka s hůlkou napřaženou v pravé ruce.
  • Na screenshotu ze hry je v pozadí velký tvor, který nejvíce připomíná draka s křídly na svých předních končetinách, o které se opírá. Pohled má upřený na studenta v havraspárském hábitu před sebou. My ho vidíme z boku s hlavou, kterou směřuje směrem k bytosti. Okolo je tma, mlha a stromy. Hůlka v napřažené pravé ruce kouzelníka svítí.
  • Na screenshotu ze hry HL jsou čtyři kostlivci nepravidelně za sebou. Nejlépe vidíme prvního, jenž je zobrazen od hrudníku nahoru, má svítící modré oči. Za ním jsou další bytosti, které ale už vidíme rozmazaně. Jsou v jeskyni, do které vcházejí vchodem.
  • Na screenshotu HL je vlevo postava chlapce s mikádem, který levou rukou koná vítající gesto. Před ním je 6 měsíčníků, kteří postavu obklopují. Za nimi je vchod do jeskyni a vlevo socha ženy v plášti s kápí. Vše je za tmy.
  • Na screenshotu HL vidíme 5 měsíčníků, jimž hledíme do tváří. Měsíčníci se dívají na postavu před sebou (vidíme pouze hlavu a jednu paži zezadu). Nad rukou se postavě vznáší granulky.

Tip: Prohlížejte obrázky v galerii přetažením obrázku zprava doleva a naopak.

Pro úplnost připomínáme naše starší články o této hře. První článek pojednával o tehdy ještě neoficiálním videu a tajemné RPG hře, což byl i pracovní název, který se v komunitě ujal, vydaný v březnu 2019. Po dlouhém ročním čekání jsme v červenci 2020 vydali druhý článek. Až konečně v září 2020 vyšel oficiální trailer, o čemž jsme informovali v říjnovém článku. Poslední zprávy o této hře jsme vám přinesli loni v březnu a týkala se začlenění transsexuální tématiky do hry (zejména při vytváření postavy). Věříme, že další zpráva se už bude týkat plánovaného vydání této hry.

Zdroje: https://doupe.zive.cz/clanek/warner-bros-vyvraci-spekulace-hogwards-legacy-ma-vyjit-jeste-v-letosnim-roce
https://www.zing.cz/novinky/96330506/hogwarts-legacy-vyjde-podle-oficialnich-informaci-v-prubehu-letosniho-roku/
https://www.wizardingworld.com/features/highlights-from-the-wizarding-world-in-2022

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..