Blíží se žhavé léto – první žhavý letní den je dnes 21. června – a vy byste měli na tento den žhavit také své prstíky a mobilní telefony, protože spolu s létem přichází i dlouho očekávaná mobilní hra s rozšířenou realitou, Wizards Unite!

ANO, je to tak! V nočních hodinách těchto teplých dnů odhalil Nyantic datum vydání na začátek léta. Věc má ovšem drobný háček – totiž toto datum platí pouze pro USA a Spojené království. Další regiony mají následovat – zda to je otázka dnů, nebo jen hodin zatím nevíme.

Zdroj: Pottermore.com

U příležitosti tohoto oznámení nechybělo ani vydání traileru, a je znát, že u WB si pohlídali kvalitu (trailer má již i ČJ titulky). Podle doposud vydaných snímků a náhledů do hry se lze domnívat, že kvalitu hlídali i uvnitř hry, doufejme tedy, že tomu tak je i pro další věci než jen grafický vzhled. S činnostmi, které lze ve hře dělat, jsme vás již seznámili. Jenže na „papíře“ vypadá spousta věcí zajímavě, leč realita může být odlišná.

Zdroj: Youtube Wizards Unite CZ/SK

Trailer je očividně plný easter-eggů, známých věcí a událostí ze světa čar a kouzel. Hrdinka traileru se do hry natolik vžívá, že jí připadá, jako kdyby místo telefonu skutečně držela ve své ruce hůlku, nebo případně růžový deštník (čí asi bude? Nu hádejte, již tak jsme vám dali „napůl obří“ nápovědu“). Může se transportovat pomocí přenášedla (polorozpadlá stará bota, přirozeně), setká se s hrabákem, kterému by se hodily krtečkovy kalhotky s kapsami a, krom dalších věcí, natrefí na mozkomory napadající Harryho Pottera.

Zdroj: Pottermore.com

Zmíněný hrabák skvěle ilustruje problém, kterému budeme jakožto členové speciálního oddílu (pro udržování zákona o utajování světa kouzel) čelit. Již se objevil v mudlovských novinách a je považován za nový druh ptakopyska. A není to jediný úkaz magie, kterého si mudlové všimli.

Zdroj: Youtube Game Clips and Tips

Mudly teď ale stranou, jestlipak jste si vy všimli významu data 21. červen? Ti z vás, kteří vyrůstali s postupným vydáváním knížek, si možná vzpomenou, že přesně před šestnácti lety vyšla kniha Harry Potter a Fénixův řád. Dle mého názoru vskutku parádní pocta tomuto výročí.

Před koncem je ještě zapotřebí zmínit 2 věci:

Zaprvé: Wizards Unite by měl využívat propojení v rámci světa Wizarding World, takže pokud máte svůj kouzelnický pas, budete ve hře (zřejmě) mít vaši bradavickou minulost (kolej, hůlku…). Pokud pas ještě nemáte, koukejte to napravit! (https://www.wizardingworld.com/ )

Zdroj: Fantasticbeastsmovie.com

A zadruhé: s vydáním hry se objevují fanouškovské stránky, které pomáhají s informovaností a porozumění herním principům. A my Češi (a Slováci) máme také jednu takovou v doméně https://hp-wu.cz/ . Stránka je na první pohled ještě v rozjezdu, ale vypadá slibně. Přejme jí tedy úspěch, protože to může být naše internetová komnata nejvyšší potřeby, pokud si s něčím nebudeme vědět rady.

Kromě toho je zde pro angličtiny znalé článek s radami na Jibsentertainment.com. Článek je postaven na základě dat získaných v Betě a po vydání se může situace lišit, ovšem obsahuje spoustu užitečných informací.

Zdroj: Pottermore.com

Nuže, já již uvolňuji místo na svém androidu. Připojte se ke mně a já budu považovat vaši přísahu za splněnou! … Ooops, špatný fandom! Ale otázka v zásadě platí – kdo jde se mnou? V sázce je budoucnost světa čar a kouzel!

Tak nezapomeňte – androidi, roboti a cyborgové stahují z Google play (Obchod play), no a „jablíčka“… však vy už víte, kam si chodíte pro appky…

Zdroje:
https://hp-wu.cz/celosvetove-spusteni-hry-wizards-unite-epicky-launch-trailer-v-cestine/
https://www.pottermore.com/news/harry-potter-wizards-unite-launches-new-trailer-and-gameplay-footage-ahead-of-launch
https://www.hypable.com/harry-potter-wizards-unite-gameplay-video?fbclid=IwAR3-YNnN2nU_35XYobp3Qy_FI8N0D9rl07bpolJm_oDSfYpbeNJt61M8DcM
https://www.hypable.com/pottermore-features-move-to-wizardingworld-com-a-new-hub-for-all-things-magic/

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..