Herec Daniel Radcliffe již dávno pověsil hábit na hřebík a ukázal světu, že dokáže i jiné věci, než jen pošetile mávat hůlkou a vyslovovat přihlouplá zaklínadla. Nicméně ve své poslední roli se k dětskému publiku vrátil, ačkoliv pouze hlasem. Ten propůjčil postavě namyšleného tajného agenta bondovského stylu v animovaném snímku Playmobil ve filmu.

Zdroj: ostrovhb.cz

Dle Danových slov pro něj bylo zábavné namlouvat někoho odlišného od jeho osobnosti. Skutečného agenta 007 by však hrát nechtěl, neboť by v takové roli byl směšný, ačkoliv role byla Jamesem Bondem inspirovaná.

„Archetypem Bonda, příjemného, bystrého agenta, pro mě byl Roger Moore, takže jsem režisérovi poslal pár nahraných vět v tomto stylu. Pak jsme se však setkali a prošli společně celý film. Načež jsem mu poslal novou nahrávku a on řekl, že je to přesně to, co hledal.“

Daniel Radcliffe, londýnské interview
Anglický trailer k filmu.
Česká dabovaná verze na odkazu zde:
https://tv.idnes.cz/spolecnost/playmobil-ve-filmu-trailer-kultura-film-kino.V190805_093648_idnestv_jaha

Dabování animovaných postav není pro Dana žádnou novinkou. Své zkušenosti získal v nám známém seriálu Simpsonovi. Na svoji zkušenost zde vzpomíná s úsměvem: „Měl jsem tendenci hrát co nejpřirozeněji, ale po pár větách mi režisér řekl: Jsi animovaná postavička. Hraj to trochu víc animovaně.“

„Osimpsonovaný“ Dan Radcliffe – krom sebe samotného namluvil ještě 2 epizodní postavy. Zdroj: simpsons.fandom.com

Dabování ovšem, i přes zábavu, kterou si při práci užil, vnímá Dan stále trochu divně, protože na rozdíl od několika měsíců běžného filmování stráví dabováním dva dny a většinu ostatních lidí ani nepotká. Na odpověď českého reportéra, že v Čechách jsou na to herci zvyklí, protože máme dlouhou tradici dabingu, reagoval Dan s údivem.

Reportér následně Danovi vysvětlil, že u nás mají cizí hvězdy dokonce konkrétního českého herce, který jim pravidelně propůjčuje svůj hlas, a že Dan má takto přiřazeného Vojtu Kotka.

„To je skvělé. Rád bych někdy přijel, poznal ho osobně a poděkoval za dobrou práci.“

Daniel Radcliffe, londýnské interview
Vojta Kotek, český hlas Harryho Pottera. Zdroj: osobnosti.cz

Film Playmobil je inspirován stejnojmennou značkou německých hraček pro děti. Daniel samozřejmě měl jako dítě spoustu hraček a figurek, se kterými si hrál. Na potterovské figurky s jeho obličejem si však dosud nezvykl. Přijde mu to až děsivé, a proto už většinu (možná všechen) merche s Harrym Potterem rozdal. Z obdobných důvodů také nesleduje své filmy. Na premiéry raději nechodí a někdy později je shlédne maximálně jednou.

Nedivím se, že Danovi některý merch přijde děsivý. Zdroj: herocity.de

V Potterzone tedy přejeme filmu Playmobil úspěch a také, aby se Danovi jeho přání setkat se s Vojtou vyplnilo. Třeba na FFku, že, Vašku? *mrk* *mrk*.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/daniel-radcliffe-rozhovor-playmobil-ve-filmu.A190906_122822_filmvideo_ts

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..