Na poli českých a slovenských RPG her nedávno spustil svou činnost projekt Protego.cz. Hráče láká nejen na atypický život dospělých kouzelníků, ale i moderní design a plnou responzivní optimalizaci pro mobily pro pohodlné hraní ze všech zařízení. V čem kouzlo projektu spočívá a jak můžete vyhrát v projektové soutěži kouzelnickou hůlku? To se dočtete v následujícím článku!

Snímek z chatu, kde dvě osoby vytvářejí textový příběh. Chatovací místnost má průsvitné černé pozadí a za ním je část pokoje s dvěma rozsvícenými lampami a vínovým průsvitným závěsem.
Příběh se rozvíjí na chatu. Podoba místnosti na mobilním zařízení. Zdroj: Protego.cz

RPG projektů, kde se jako hráči přenesete do magického světa Bradavic, je hojnost. Přemýšleli jste však někdy, co se se studenty stane, až dostudují? Kam pak vedou jejich kroky? To vám přiblíží projekt Protego.cz, ve kterém si za studenty rozhodně nezahrajete. Děj zasazený do 70. let 20. století vás postaví do pozice dospělého kouzelníka či čarodějky, jež stojí na začátku prvního vzestupu Lorda Voldemorta. Namísto studentské koleje vás tak čeká volba, zda se přidáte na stranu Pána zla a stanete se Smrtijedy, či vaše kroky budou mířit opačným směrem. V takovém případě máte možnost posilnit řady elitních chytačů temných kouzelníků, kteří spadají pod Ministerstvo kouzel, takzvaných bystrozorů, anebo budete operovat ze zázemí tajné organizace zformované Albusem Brumbálem, známé jako Fénixův řád. Na základě vaší volby se pak bude odvíjet směřování vaší postavy – budete se účastnit rozličných herních akcí, dostanete jiný set kouzel, který budete hrou postupně rozšiřovat, a stanete se součástí užší herní komunity, kterou budou tvořit vaši kolegové.

Snímek z chatovací místnosti, kde dvě postavy píší příběh. Chatovací místnost má průsvitné černé pozadí a za ním je část pokoje s dvěma rozsvícenými lampami a vínovým průsvitným závěsem.
Hráči tvoří příběh na chatu. Podoba místnosti na počítači. Zdroj: Protego.cz

Hra probíhá v online herních chatech. Můžete se účastnit buď plánovaných online her, které povedou vedoucí frakcí, či můžete zkusit volnou hru a hrát s přáteli. Dodatečným prvkem je plnění různých úkolů, za něž můžete získat body vlivu (s vyšším počtem bodů vlivu získáte víc kouzel a na konci herního roku hráči s nejvyšším počtem bodů vlivu získávají prestižní ocenění v podobě Merlinova řádu), nebo galeony, které můžete utratit v Příčné ulici. Chaty jsou optimalizované jak pro pohodlnou hru na počítačích, tak i na mobilních zařízeních, aby hráči měli maximální možnosti zapojit se do hry.

Jelikož se jedná o nový projekt, jeho komunita je zatím komornější. To však rozhodně neznamená, že by byla neaktivní! Hráči jsou zapojováni jak inRPG, tak i nonRPG. Cílem projektu je budovat příjemnou atmosféru, kde se nikdo nebude cítit nepříjemně či úzkostlivě. Mezi nonRPG možnosti zapojení patří třeba komunikace na projektovém Discordu, kde hráči společně tráví čas pokecem či hraním her. Mezi úspěchy této rostoucí komunity patří mimo jiné i nazpívání vlastní projektové hymny pod vedením naší vlastní Celestine Warbeckové, kterou si zde můžete poslechnout.

Hymna projektu Protego.cz. Zdroj: Protego YouTube

A co na projekt říkají samotní hráči?

„Páči sa mi Protego, či už herne, alebo komunitou. Aj keď nás tu nieje, ešte tak veľa. Aj tak sú tu super ľudia. A čo sa týka hernej stránky, páči sa mi, že je to volnejšie. Môžem si hrať kedy chcem, ako chcem. Ak by som to mala porovnať s rpg-textovkou, kde sa hrá v Rokforte. Tak sa mi páči, že tu sa nezbierajú body, z ktorých nič nemáte, iba akýsi inrpg pohár. V Protegu, sa dajú tie body využiť a to motivuje ku hre. Môžem si vyvíjať príbeh postavy a môžem vypustiť svoju fantáziu do Protego sveta.“

Hráčka pod přezdívkou Phoebe Jane Shallow, která se účastní projektu už od jeho počátku.

Zaujal vás tento projekt? Máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu! Momentálně probíhá až do 6. 3. 2021 soutěž o dvě kouzelnické hůlky. Soutěž se koná na Facebooku Protego.cz – Svět kouzel na dosah ruky. V příspěvku, který naleznete kliknutím sem, se dočtete podmínky pro platnou účast v soutěži. Všem soutěžícím držíme palce a doufáme, že se s vámi třebas někdy uvidíme ve hře!

obrázek je rozdělen na dvě části. V levé části je detail levé ruky, držící černou a stříbrně zdobenou hůlku Narcissy Malfoyové. Vše na tmavošedém pozadí s obrysem Znamení smrti. V pravé části s fialovým pozadím a obrysem Fénixova řádu je detail pravé ruky, která drží tmavohnědou hůlku Siriuse Blacka. Uprostřed celého obrázku je dole malým písmem napsáno PROTEGO a nad nápisem dvě bílé zkřížené hůlky.
Ceny v soutěži o kouzelnickou hůlku. Zdroj. Protego.cz

Za projekt Protego.cz vás zdraví vedení projektu.

Autory článku jsou čarodějky a kouzelníci z vedení projektu Protego.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..