Zapovězený les je pro Bradavické studenty sice naprosté tabu, ale od letošního března jste poprvé zváni, abyste porušili zákaz profesora Brumbála a následovali kroky Harryho, Rona a Hermiony hluboko do Zapovězeného lesa.

Jako domov nespočtu tvorů poskytuje Zapovězený les ochranu a přístřeší například hippogryfům a akromantulím. Je také velice dobře znám našemu milovanému polo-obru Hagridovi jakožto profesorovi Péče o kouzelné tvory. Uvidíte jeden z originálních kostýmů Rubeuse Hagrida, který vás uvítá s lucernou u bradavických bran při vchodu do Zapovězeného lesa. Ten tvoří 19 stromů, z nichž každý je vysoký v průměru 12 stop (cca 3,6 metru). Na své cestě budete procházet pod spletitými kořeny a dokonce budete mít možnost ovládat počasí stejnou technikou, jakou používali tvůrci filmu.

Zleva doprava: James Phelps, Evanna Lynch, Warwick Davis a Oliver Phelps. Zdroj: David Parry/PA Wire

Vedle majestátních stromů uvidíte také model Klofana v životní velikosti, což je ve studiích novinka, a budete mít možnost se tomuto stvoření uklonit. Můžete si také zblízka prohlédnout detaily a obdivovat kreativní umění, které bylo při tvorbě tohoto úžasného hipogryfa zapotřebí. Každé pírko se muselo samostatně vložit a přilepit. Tým, zabývající se právě výhradně efekty kouzelných tvorů,  pracoval na lepení pírek až do poslední chvíle, kdy Klofana při natáčení filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu potřebovali.

James Phelps a Oliver Phelps. Zdroj: Mike Marsland/Getty Images for Warner Bros. Studio Tour London

Jak se postupně dostanete do lesa hlouběji, setkáte se v tváří tvář s akromantulí Aragogem. Obří pavouk se vynoří ze svého temného hnízda a objeví se spolu se svou pavoučí rodinkou přímo před vámi. Aragog byl vytvořen designérem zvířecího make-upu a efektů Nickem Dudmanem, kterému pomáhal produktový designér Stuart Craig. Pavouk má rozpětí nohou více než 18 stop (tj. 5,5 metru) a je dokonce schopen vylézt ze svého doupěte a reprodukovat dialog z filmu Harry Potter a Tajemná komnata.

Zleva doprava: James Phelps, Evanna Lynch, Warwick Davis a Oliver Phelps. Zdroj: David Parry/PA Wire

Zapovězený les byl oficiálně otevřen 31. března 2017. Jedná se o rozšíření výstavy filmových studií, sestavené mnoha členy týmu, kteří pracovali na velmi úspěšné magické filmové sérii. Patří mezi ně držitel cen Oscar® a BAFTA, produkční designér Stuart Craig, konstrukční manažer Paul Hayes, držitel ceny BAFTA a makeupový efektový designér Nick Dudman a držitel ceny BAFTA, vedoucí speciálních efektů John Richardson.

Článek volně přeložen z WB studio Tour