Školní rok už se pomalu chýlí ke konci a znudění žáci (i vyřízení učitelé) v potu tváře očekávají den D, kdy se konečně odevzdá vysvědčení a tradá na prázdniny! Ano, prázdniny – kouzelné slovo samo o sobě. Ale když už to volno konečně přijde, mnoho lidí neví, co s ním udělat. Naštěstí pro vás máme tip, nad kterým zajásají nejen bradavičtí studenti.

Festival fantazie Facebook

Jakmile si v pátek vyzvednete lejstro se svými uchvacujícími studijními výsledky a pochvalu od rodičů (případně pár facek), odeberte se rovnou do Chotěboře. V pátek večer se zde totiž rozjíždí každoroční Festival fantazie, který vás jako kouzlem přenese mimo vaši všední realitu. Na své si tu přijdou Jediové, modří i růžoví poníci, vlkodlaci a upírky, trpaslíci i elfové, princezny i princátka, ale také superhrdinové, historici, vědci nebo knihomolové.

A důležité hlášení pro Potterovce! Nažehlete svoje školní uniformy a připravte hůlky, protože Potterfan nebude sedět jako Bejby v koutě a přijede vás bavit také. Kouzelní tvorové, slavné i méně známé postavy z potterovského světa, magické rekvizity, turnaje, novinky i překvapení. To všechno a ještě víc na vás čeká v Potterfan linii na Festivalu fantazie.

Pottterfan banda z minulého roku 2018. Zdroj: Potterfan Facebook.

A kdy že se vlastně koná? Připravte se na fantastickou jízdu deseti dny od pátku 28.6. do neděle 7.7. Ovšem pozor! Toto časové rozmezí platí rámcově pro celou akci FF. Program Potterfanu poběží pouze šest dní, tedy od začátku 28.6. do středy 3.7. Všechny tyto dny jsou však nabité přednáškami i akcemi bez přestávky od rána do večera, takže nebude čas se nudit.

Potterfan Facebook.

Letos se můžete těšit na přednášky například o domácích skřítcích a jejich místě v kouzelnickém společenství, o Funko POP figurkách, o věštění z čajových lístků nebo o psychických problémech potterovských postav. Chybět nebudou ani oblíbené komediální večerníčky z bajek Barda Beedleyho, workshopy, na kterých si lze vyrobit vlastní tašku, šperky s kolejními barvami či průkaz Ministerstva kouzel. Nepřijdeme ani o sebe-zahanbující kvízy, turnaje v kouzelnických deskových hrách a také o tři velkolepé mejdany! Pro odvážné sebevrahy je navíc připraven tradiční taneční kurz, který s vámi zacvičí pro velkou scénu závěrečného plesu. Tentokrát bude na téma Père Lachaise – francouzský hřbitov, na němž Grindelwald hlásal svá „moudra“.

Z naší nabídky. Zdroj: Potterfan Facebook.

Absolutní žhavou novinkou bude uvedení premiéry Hříšný tanec Umbridgeové, kde se pravděpodobně dozvíme, jak je to s ladnými i hadími pohyby naší oblíbené paní profesorky. A koneckonců také největšího černokněžníka moderní doby. Co se mezi nimi stane? Je tu snad něco, čeho jsme si v knihách ani ve filmech nevšimli? Protancují se oba až ke společné lásce? Uvidíte ve vašem letním kině na Festivalu fantazie!

Letní kino Chotěboř – Hříšný tanec Umbridgeové. Zdroj: Potterfan Facebook.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na reklamu úspěšné celoliniové hry, která má vždy povahu „zničit“ vašeho člověka. Jinak řečeno má za úkol vyzkoušet vaše mozečky, odvahu, odhodlání i smysl pro humor. Vaším úkolem je během oněch šesti dní, kdy Potterfan provádí své neplechy na festivalu, splnit několik záludných questů (které většinou nelze zvládnout všechny za jeden den), za něž dostanete samolepky do svých průkazů. Ty nakonec zařadíte do slosování o hodnotné ceny (knihy, deskové hry, rekvizity z filmů). Nejenže si tedy užijete nevídanou legraci, zjistíte, že jste opravdoví kouzelníci, ale ještě budete po zásluze odměněni (jako fakt – to není ironie!).

Sejdeme se na hřbitově! Zdroj: Potterfan Facebook.

Tak nás nezmeškejte a přijďte kouzlit, vyrábět, hrát, soutěžit, tančit, diskutovat, a smát se! Rádi vás přivítáme mezi sebe, ať už jste nováčci nebo „staří“ známí, čili náš neúnavný fanouškovský gang. Každá duše se nám bude hodit… Těšíme se na vás!

Více informací o Festivalu fantazie – programu, ubytování, stravování najdete zde.

P.S. pro nerozhodné nováčky nabízíme reportáž z minulého ročníku Festivalu fantazie: http://potterzone.cz/honba-za-cokoladovymi-zabkami-na-festivalu-fantazie-2018/ h

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..