Minulý týden jsme oznamovali odchod Johnnyho Deppa z filmové série Fantastická zvířata. Netrvalo dlouho a našel se jeho náhradník.

V našem posledním článku jsme zmínili dva herce, o kterých bylo uvažováno jako o novém Grindelwaldovi. Stejně tak jsme upozornili na stále probíhající petici na podporu Johnnyho Deppa požadující jeho návrat do filmové série ze světa kouzel. Navzdory tomu, že podpisová akce k současné chvíli čítá přes 197 tisíc jmen a nadále pokračuje, Warner Bros., producent Fantastických zvířat, hlasy Deppových fanoušků nevyslyšel. Produkce neotálela a získala pro svůj film nového herce.

Známý obrázek Grindelwalda, který je opřený o zeď a v pravé svěšené ruce drží Bezovou hůlku. Místo Deppa je zde ale tvář Mikkelsena
Fotomontáž Mikkelsena jako Grindelwalda. Zdroj: Alemarzzzy Instagram

Již jsme se zmínili o dvou možnostech – Colin Farell, pro nás známý jako Percival Graves, a tedy druhá tvář zakukleného Gellerta Grindelwalda, a dánský herec Mads Mikkelsen, který s FZ dosud neměl tu čest. To se však právě v tomto čase mění a Mikkelsen si bude moci vyzkoušet, jak se zachází s hůlkou, ba co více s nejmocnější hůlkou všech dob. Bylo totiž rozhodnuto, že Mikkelsen si ve filmu zahraje a vystřídá Johnnyho Deppa v jeho bývalé roli mocného černokněžníka.

Mads Mikkelsen je ostřílený herec, známý z mnoha stěžejních filmových děl. Zahrál si například v trilogii Dealer, díky níž se dostal do povědomí. Viděli jsme ho jako Galena Ersa v Rogue One: Star Wars Story a ztvárnil také temného čaroděje Kaecilia ve filmu Doktor Strange. Jako šarmantní záporák se objevil v Bondovské sáze, konkrétně v Casino Royale. Nesmíme ale zapomenout na hlavní roli Dr. Hannibala Lectera v seriálu Hannibal.

Obrázek je rozdělen do čtyř polí, v každém z nich je Mads Mikkelsen v jiné ze svých minulých rolí.
Mads Mikkelsen v některých ze svých rolí (jména filmů zleva nahoře: Hon, Hannibal, Adamova jablka, Barbar). Zdroj: sportsgrindentertainment.com

Zdá se, že Mikkelsen je pro záporné role jako stvořený a možná i to byl jeden z aspektů, proč producenti Fantastických zvířat nabídli roli charismatického Grindelwalda právě jemu.

Nového Grindelwalda bychom tedy měli. Tím pádem můžeme oznámit i přesné datum vydání třetího dílu Fantastických zvířat, které vychází na 15. července roku 2022. Těšíte se? Nebo jste naopak zklamáni? Co si myslíte o novém obsazení v roli Grindelwalda?

Obličej Gellerta Grindelwalda s obličejem Madse Mikkelsena. Na pravém rameni má malou obdludku, která se nejvíce podobá ještěrce s černýma očima, ostrými zuby a ostny od hlavy až po ocas, který stočený na Grindelwaldově levém rameni.
Fotomontáž Madse Mikkelsena jako Gellerta Grindelwalda. Zdroj: Apexform Instagram

Zdroje: https://www.mugglenet.com/2020/11/exclusive-crew-members-inside-production-confirm-that-mads-mikkelsen-is-replacing-johnny-depp-as-grindelwald/?fbclid=IwAR1FvpiEpsDL4qqIllDis510L7CxcMy32Ywlx–YtwN7HvEfQ3vQYY5Aqe0
https://www.csfd.cz/tvurce/4929-mads-mikkelsen/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mads_Mikkelsen
https://www.change.org/p/the-people-warner-bros-bring-johnny-depp-back-as-gellert-grindelwald?redirect=false

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!