Miliony z vás si již vytvořily kouzelnický pas a spolu s ním jste do světa nasdíleli vaše tři nejoblíbenější věci z kouzelnického světa. Takže, co frčí? A pamatujte, pokud jste si jej ještě nevytvořili, můžete tak učinit na stránkách wizardingworld.com.

Váš kouzelnický pas slouží jako login do WizardingWorld.com a klíč k interakcím s Harry Potterem a Fantastickými zvířaty ve zcela novém světle. Před pár měsíci, v květnu (zdá se to již jako věčnost, že?), jsme vás pozvali ke sdílení vašich oblíbených věcí, které máte na kouzelnickém světě rádi – přičemž jste vybírali top tři, a to od oblíbených postav po oblíbená kouzla, a sdíleli své výsledky online pomocí twitterového hashtagu #MyWizardingWorld.

V posledních dvou měsících jsme zaznamenali určitý vzor ve vašich top třech favoritech, které jste sdíleli. A to je něco, uvážíme-li, že je celkem 5 622 828 možných kombinací. Tak co, chcete zjistit, co jsme objevili?

Počítání kotlíků

Nejoblíbenější lektvar není žádným překvapením: každý z nás touží po nějakém tom štěstí, tudíž vyhrává Felix Felicis. A ze všech čtyř kolejí po něm nejvíce touží Havraspárští – vskutku logické rozhodnutí.

Zdroj: noblecollection.co.uk

Kanonýři konečně něco vyhráli!

Kudleyští kanonýři jsou možná v lize poslední, ale jsou na dosah vítězství ve vašich nejoblíbenějších týmech, jen v těsném závěsu za Holyheadskými harpyjemi.

Zdroj: harrypotter.fandom.com
h

Síla patrona

Expecto patronum vyhrává jako nejoblíbenější kouzlo na celé čáře – je na vrcholu ve všech čtyřech kolejích. Zvolilo escort jej téměř dvakrát tolik Nebelvírů co Zmijozelů. Accio, všeobecně užitečné přivolávací kouzlo, bylo pak druhé nejoblíbenější u většiny kolejí (s výjimkou Zmijozelů, kteří z nějakého důvodu preferují Sectumsempra. Divíme se proč…)

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Smůla, Kratiknote.

Největšími fanoušky profesorky McGonagallové jsou překvapivě Havraspárští! Inu, ředitelka Nebelvíru byla téměř také Havraspárkou, takže tak.

Zdroj: giphy.com
h
Zdroj: Potter-encyclopaedia.fandom.com
h

Crabbe nebo Goyle?

Našli se i tací, kteří si jako oblíbenou postavu vybrali Crabba nebo Goyla (nu co, každý jsme nějaký…), ale stejně jako Draco jste si mezi nimi nemohli vybrat. Možná je třeba ani nikdo od sebe nerozezná?

Zdroj: gfycat.com
h

Všekolejní láska k Hermioně

Nejoblíbenější bradavický student napříč všemi kolejemi… Potlesk prosím… pro Hermionu Grangerovou! Samostatně u Havraspárů zvítězila Lenka Láskorádová, u Zmijozelů Draco Malfoy, Nebelvirští hlasovali pro Hermionu a Mrzimorští – no, také dali své hlasy Hermioně. Zajímavé, že loajální Mrzimorové si zvolili někoho mimo svůj střed.

Zdroj: proprofs.com
h

Péče o kouzelné tvory

Podle Mrzimorů je pět nejoblíbenějších tvorů ve vzestupném pořadí:
5) Kůrolez
4) Drak
3) Fénix
2) Hrabák
1) Hipogryf
Pokud víme, fénix je jediný tvor z těchto pěti, o kterého se nikdy nestaral věhlasný bývalý Mrzimor Mlok Scamander.

Zdroj: monsterlegacy.net
h

Oblíbené vězení

Není čarodějky nebo kouzelníka, jenž se dal na scestí, který nebyl ve Zmijozelu, a třikrát tolik Zmijozelů co Mrzimorů by si zvolilo sedět v Azkabanu jakožto nejoblíbenějším místě.

Zdroj: hp-lexicon.org
h

Mrzimorští milují…

…Máslový ležák více než ostatní tři koleje! Můžete jim to vyčítat?

Zdroj: saltycamary.com
h

Místo, které lze nazývat domovem

Není překvapením, že nejoblíbenějším místem ze všech jsou Bradavice. To bylo jisté. A všechny čtyři koleje se zde vcelku solidně shodly.

Zdroj: aminoapps.com

Nuže, není zajímavé, co vše nám může kouzelnický pas říci o fanoušcích Harryho Pottera? A opravdu, pokud jej ještě nemáte, udělejte si jej!

Takže tady to máte černé na bílém. A to je jen část z toho, co váš kouzelnický pas umí – např. bydlíte-li v Británii nebo USA, byla do 17. července možnost zúčastnit se slosování o lístky na představení Harry Potter a prokleté dítě, buď v Londýně, San Franciscu nebo v New Yorku – dle vaší volby.

Více novinek o kouzelnických pasech se zase brzy objeví.

Zdroj:
https://www.pottermore.com/news/10-interesting-facts-about-your-Wizarding-Passport-favourites

A protože se nemám za co stydět, podělím se s vámi o svůj kouzelnický pas a porovnejte, jak moc jsem přispěl nebo se lišil od celkových favoritů. Takže:
Kolej: kdo nečte resumé autora, tak si po odečtení 50 svých kolejních bodů zapamatuje Havraspár.
Postava: Hermiona
Kouzla/lektvary: Mnoholičný lektvar
Místa/doprava: Lasturová vila
Tvor: Hrabák
Famfrpálový tým: Wimbournské vosy
Věc/jídlo: Obraceč času
Hůlka: Dřevo z lísky, jádro z ocasní žíně jednorožce, délka 10 a 3/4 (27,3 cm) palce a překvapivě ohebná
Patron: šedivě grošovaný hřebec (Dapple Grey Stallion)

Jo, a drobné PS, když už je řeč o kouzelnických pasech: Když vyšlo Wizards Unite, psal jsem ve svém článku, že by mělo být možné propojit herní účet právě s tímto pasem. Bohužel tato informace se ukázala býti mylná, ačkoliv nastavit si svůj herní profil (kolej a hůlku) podle údajů na pase není těžké – jen se to musí udělat ručně.

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..