Dolores Umbridgeová je bezpochyby tou nejnenáviděnější osobou celé série, oproti které vypadá i Lord Voldemort jako neškodný beránek a mozkomorův polibek lákavě. Byla to tyranka, která se ve své roli vyžívala, a nejen studentům Bradavic způsobila těžké časy. Ale nic není jen černé nebo bílé. V Doloresině případě je všechno růžové.

Když jsme mohli být svědky jejího vzestupu ve Fénixově řádu, mnohým z nás připomněla některé osoby z našeho okolí – ať už bezdůvodně zasedlou učitelku či nesnesitelného šéfa, na kterých na první pohled není nic dobrého. I tak nám může být v jistých věcech příkladem, a to nejen odstrašujícím. Pojďme se společně podívat na její světle růžové stránky a 5 důvodů, proč je do jisté míry dobrou postavou.

dnaindia.com

1. Je ambiciózní

Vlastnost, které si cení zmijozelská kolej a která je v našem životě nezbytná. Chopit se i sebemenší šance a prosadit se by rád dokázal snad každý z nás.
Ambice pohánějí kupředu a pomáhají plnit sny. Podporují naši kreativitu a rozhodně to není vlastnost, za kterou by se měl člověk stydět.

Dolores si díky svým ambicím splnila to, čeho v životě chtěla dosáhnout, což se rozhodně nepovede každému. Na druhou stranu byste vlastními ambicemi neměli ubližovat druhým. Trocha ohleduplnosti a nikdo vás za ohavnou ropuchu považovat nebude.

quora.com

2. Odvaha jí není cizí

I kousek nebelvíra se v Dolores nachází. I ona musela prokázat značnou odvahu při prosazování svých cílů v Bradavicích. Kdo z nás by se odvážil převzít do svých rukou chod Bradavic bez jakékoli podpory? Sama se postavila všem profesorům, a dokonce i samotnému Brumbálovi, kterého hned při zahajovacím ceremoniálu přerušila. To si do té doby nedovolil nikdo. Ano, bylo to i z respektu k němu, nic to ale nemění na Doloresině odvaze.

Nezalekla se ani Pána Zla a i po jeho oficiálním návratu pokračovala ve svém panování.

Nezačneme nyní symbolizovat odvahu pomocí koťátek?

wattpad.com

3. Je pracovitá

Jen s Filchovou pomocí dokázala vládnout celým Bradavicím a hlídat doslova všechno a všechny. Každá sova prošla jejími pátravými prstíky a jakékoli porušení pravidel odhalila a potrestala. Kolik desítek sov asi v jeden den prohlédla, kolik kilometrů musela při hlídkování nachodit a zároveň ještě učit studenty několik hodin denně „obranu proti černé magii“…

Pokud bych se nedej bože na její hodině objevila, ráda bych si poslechla, jak být stejně pracovitá.

pottermore.com

4. Má originální styl

Bezpochyby jste nikdy neviděli osobu, která by se vyznačovala takovou láskou k růžové barvě, koťátkům a kýčovitým věcem (což je na jednu stranu dobře). Dolores rozhodně nepotřebuje někoho napodobovat a dodržovat všechny trendy. Nebojí se být sama sebou a ukázat světu svoji sbírku harampádí s koťátky. A myslím, že to je rozhodně jedna z posledních věcí, za kterou ji ostatní odsuzují – takže se nebojte být originální, protože ať už budete jakýmikoli, tak ohavný styl jako Dolores mít určitě nebudete.

glamourmagazine.co.uk

5. Kreativní a vynalézavá

Ačkoli její vynález Harrymu způsobil hodiny utrpení, nemůžeme Dolores odepřít ani vynalézavost a kreativitu při tvoření svých mučících nástrojů. Takový brk je svým způsobem originální vynález, škoda jen, že ničemu neprospíval. Zbývá jen doufat, že svoji kreativitu uplatnila i ve vynalézání užitečnějších věcí. Bohužel mě žádná nenapadá.

Nezbývá než si vzít z její velké kreativity příklad a vytvořit něco dobrého vlastnoručně.

coolspoters.com

Nakonec se tedy přece jen ukázalo, že obávaná Umbridgeová nás může v lecčem inspirovat. Jak se ale říká – všeho s mírou a u Dolores to platí několikanásobně.

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.