Být kouzelníkem život opravdu zjednodušuje. Stačí si vzpomenout na přemisťování, obraceč času nebo zaklínadlo ševelissimo. Jak se nám však blíží ty Vánoce, chtělo by to vysypat pár užitečných zaklínadel z rukávu. Pojďme si zpříjemnit Vánoce se sedmi z nich!

Nezjistitelné zvětšovací kouzlo

Pokud se na Vánoce vydáváte za svou rodinou nebo přáteli, brzy zjistíte, že budete chtít dát království za dostatek místa na dárky, odložené čepice, kabáty, nějaké to cukroví a vlastně i pro všechny přítomné. Máme tedy za to, že nezjistitelné zvětšovací kouzlo, které Hermiona v minulosti použila na svou kabelčičku, by mohlo vyřešit vaše životní problémy s prostorem.

Hermiona se připravuje na cestu se svou „roztomilou“ kabelkou. Zdroj: Film Harry Potter a relikvie smrti, část 1.

Homenum revelio

Toto kouzlo odhaluje přítomnost jakéhokoli člověka. Možná se teď ptáte, k čemu by bylo takové kouzlo na Vánoce dobré. Inu, však to znáte; zvědavost je jedna z přirozených vlastností člověka a nikdy nevíte, kdo a kde zrovna slídí za skříní nebo pod postelí, aby odhalil tajemství vašich pečlivě ukrytých dárků. Už chápete? S odhalovacím kouzlem tak paradoxně uchráníte bezbranné dárky před odhalením.

Klihando

Co naše paměť sahá, použil toto kouzlo Harry pouze jednou, a to na Protivu, kterému se po něm „přilepil jazyk k patru.“ Možná už víte, kam tím směřujeme. Mnozí z nás mají totiž tu výsadu mít alespoň jednu „tetičku Marge“ ve své rodině, ba co víc, přítomnou u štědrovečerní tabule. Jistě víte, o čem mluvíme. Je to ona osoba, která si nedá pokoj a neustále předhazuje jednu a tu samou věc, která zaručeně nastartuje rodinnou hádku (anebo způsobí, že se jistý mladý čaroděj přestane ovládat). S klihandem můžete podobným situacím předejít.

Zdá se, že tetička už nám toho moc neřekne… Zdroj: Film Harry Potter a Vězeň z Azkabanu.

Atmosférické kouzlo

Vzpomínáte si na tu chvíli, kdy byl vyděšený Ron – „převlečený“ za jednoho z pracovníků Ministerstva kouzel, Rega Cattermolea – poslán do pršící kanceláře, aby „poručil větru, dešti“ a zastavil ho? Tenkrát měla Hermiona podezření, že to má co dělat s poruchou atmosférického kouzla. Takže se ptáme: když může takové kouzlo přivolat déšť, mohlo by zajistit i sníh? No za zkoušku by to stálo, ne?

Accio

Jako užitečné zaklínadlo shledáváme na Vánoce také přivolávací kouzlo. Máte až příliš krátkou ruku k tomu, abyste dosáhli až na poslední dárek zašitý vzadu pod stromečkem? Ztratili jste brýle v hromadě zmuchlaného vánočního papíru? Nedokážete se dokutálet ke stromečku pro svou novou potterovskou knížku s břichem plným řízků a vánočního salátu? Accio! Accio! Acci – snad donekonečna!

Harry už má „nastartovanou“ hůlku k provedení kouzla accio. Zdroj: Film Harry Potter a Ohnivý pohár.

Levicorpus

Levicorpus – možná jako nečekaná volba pro letošní vánoční čarování. V tomto případě by pro nás však mohlo mít hned dvojí využití. V první lekci bychom si ukázali, co dělat, abychom odvrátili něčí nežádoucí pozornost. Tak třeba od naší nešikovnosti poté, co jsme převrhli mísu s jídlem. Levicorpus! Zápasí tu někdo z vás s předstíráním obrovského nadšení ve chvíli, kdy dostane k Vánocům knihu, kterou už jste ale dávno četli? Levicorpus! A váš výraz v obličeji přestane být v tu ránu zajímavý.

Postelový levicorpus. Zdroj: harrypotter.fancom.com

Jenže co když se v naší blízkosti vyskytují lidé zvláštního druhu s diagnózou Weasleyova dvojčata? To vyřeší druhá lekce, která je zaměřená čistě na smích – no co, přece si tu zábavu na svátky neodpustíme! Takže když pošlete bráchu ke stropu za kotník, zaručeně tím v rodině někoho pobavíte (minimálně aspoň sebe).

Pulírexo

Máme po štedrovečerní večeři a plná břicha nás nutí rozepnout pár knoflíčků u kalhot. Určitě se cítíte na to, abyste se okamžitě zvedli ze židle a s chutí umyli horu špinavého nádobí. Že ano? No jistě. Každý to přece „milujeme“. Ovšem pulírexo je něco, co byste si rozhodně měli „instalovat“ do své hůlky. Jen si to představte – nablýskané talíře, pánve i hrnce jako z reklamy na mycí prostředky, a to jediným mávnutím hůlky!

Jak se umývá nádobí samo. Zdroj: Warner Bros. Studio Tour Twitter

Jestlipak také tak zoufale toužíte vyzkoušet tato zaklínadla na Vánoce? Nebo byste snad měli ještě jiný tip na kouzla, která by mohla zpříjemnit nadcházející svátky?

Zdroj: https://www.wizardingworld.com/features/web-seven-spells-survive-family-christmas

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..