Již tento víkend 26. – 28. 1. 2018 začíná největší setkání fanoušků Harryho Pottera v parku Universal Studios v Orlandu na Floridě. Mimo bohatého programu a představení novinek z kouzelnického světa J. K. Rowlingové můžeme čekat i speciální hosty, především ty, které známe ze ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi.

Hosté A Celebration of Harry Potter Zdroj: universalorlando.com

Tento nezapomenutelný víkend začíná 26. ledna vystoupením Orlandské filharmonie, která bude hrát během zahajovacího ceremoniálu. V průběhu tohoto zahájeni tak můžeme vyslechnout nám již známé skladby. Během celého víkendu bude otevřena speciální Výstava Harryho Pottera (Harry Potter Expo), kde budou návštěvníci moci shlédnout rekvizity z filmu, interaktivní displeje a kostýmy.

Harry Potter Expo na oslavě Harryho Pottera
Harry Potter Expo Zdroj: universalorlando.com

Očekávanými novinkami, které budou představeny na Harry Potter Expo, jsou:

  • Poprvé vám v úchvatném zážitku Warner Bros. Home Entertainment umožní nahlédnout do světa Fantastických zvířat a kde je najít. Prostřednictvím kinematografické virtuální reality vstoupíte do kufru Mloka Scamandera a prozkoumáte velkolepý svět filmu, a to včetně setkání se šesti zvířaty tváří v tvář!
  • Harry Potter: Hogwarts Mystery, mobilní hra, která je projektována v rámci hry Warner Bros. Interactive Entertainment’s Portkey. Účastníci si tak budou jako první moci tuto hru vyzkoušet a navíc získat i dárky a přídavné předměty do hry. (V rámci programu proběhne také panelová diskuze s vývojáři této hry.) O hře psal Potterfan ve svém článku na facebooku, kde zveřejnil i přeložený trailer s titulky.

Celkově bude na Harry Potter Expo vystavovat devět různých subjektů: Minalima – designové studio, které má na starost všechny grafické prvky ve filmech z kouzelnického světa J. K. Rowlingové, Pottermore, Scholastic, Harry Potter: The Exhibition, Warner Bros. Studio Tour London, Harry Potter and the Cursed Child, Warner Bros. Interactive Ent., Warner Bros. Home Ent. a v neposlední řadě The Harry Potter Film Concert Series.

Dalším speciálním prvkem této akce jsou sběratelské předměty, které lze koupit pouze nebo premiérově právě zde. Za zmínku však stojí nově odhalená kartička v čokoládové žabce, o které již Potterfan informoval. Jedná se o postavu Bertie Botta, který stojí za vznikem Bertíkových fazolek tisíckrát jinak. Po skončení slavnosti bude tato karta přimíchána k ostatním a bude ji možné získat stejným způsobem jako doposud – náhodným (slepým) výběrem.

Zdroj: universalorlando.com

Po celou dobu oslav je možné plnit různé úkoly a vyplňovat kvízy, které jsou umístěné po celém kouzelnickém světě v Universal Studios Florida a také se přihlásit do kostýmové soutěže, kde je možné vyhrát parádní ceny.

Třešničkou na dortu je pak speciální video projekce na bradavický hrad, která je vytvořena speciálně pro tuto akci.

The Nighttime Lights at Hogwarts Castle in The Wizarding World of Harry Potter
Zdroj: universalorlando.com

Přistaňme teď s koštětem na zem a uveďme, kolik akce tohoto rozměru stojí. Prémiové vstupné, které začíná na 13 tisících korunách českých za jednu osobu na den, což znamená 39 tisíc celkem, vám zajistí:

  • tři noci v hotelu, třídenní vstup do obou parků Universal Studios, fotografie a podpisy s herci, večerní vstup na HP Expo v sobotu, zvláštní výhody v HP Expo, rezervované místo v panelových diskuzích s hosty, snídaně u Tří košťat i u Děravého kotle, exkluzivní vstup na panelovou diskuzi s hosty, zvláštní výhody pro workshopová místa, brzký vstup do parků (jedna hodina před oficiálním otevřením), noční vstup do HP parků, máslový ležák, speciální upomínkové foto-video, upomínkové předměty z A Celebration of Harry Potter a sběratelský odznak, noční vstup do CItyWalk – park pro noční zábavu.

Naopak Celebration vstupné začíná na 6 tisících korunách za den a jeho obsah je proti prémiovému balíčku mírně ochuzen. Přiměřenost tohoto vstupného necháme na Vašem posouzení.

My však doufáme, že se jednou na tuto akci taktéž podíváme osobně, do té doby nám ale nezbývá nic jiného, než sledovat její průběh na oficiální facebookové stránce Universal Orlando Resort.

Thomas

Thomas je zakladatelem a zároveň šéfredaktorem Potterzone.cz. Moudrý klobouk ho zařadil do Mrzimorské koleje a do školy by si nejspíše dovezl krysu.