© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Warner Bros. potvrdili, že Brumbál a Mlok budou spolupracovat, aby přemohli temného kouzelníka Grindelwalda a jeho následovníky. Na konci filmu Fantastická zvířata a kde je najít jsme viděli Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) pomáhat odhalit a zadržet  Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp), který se vydával za aurora MACUSA (česky KOKUSA) Percivala Gravese.

Nejnovější zprávy ze studia hovoří o tom, že  Grindelwaldovi se podaří „dramatický útěk“ z vazby MACUSA a donutí Albuse Brumbála, aby se připojil k úsilí čarodějnického světa ho zastavit.

Ničemný Grindelwald bude zaneprázdněn shromažďováním dalších přívrženců, kteří souhlasí s jeho plánem povýšit kouzelníky nad ostatní nemagické bytosti. Brumbál se obrátí na svého bývalého studenta Mloka s žádostí o pomoc.

V dalším filmu se k Mlokovi opět připojí Queenie a Tina Goldsteinovy,  stejně jako jeho přítel nečar Jacob Kowalski, společně s řadou nových postav. Přesto bude mise proti Grindelwaldovi  zkouškou jejich  věrnosti, protože čarodějnický svět bude čím dál rozdělenější a nebezpečnější.

V příbězích o Harrym Potterovi měli Brumbál a Grindelwald složitou minulost. Začali jako přátelé z mládí, ale po hádce a souboji, který vedl k smrti Brumbálovy mladší sestry Ariany, se z nich stali nepřátelé.

www.cinemablend.com

Albus Brumbál byl ve filmu Fantastická zvířata pouze zmíněn, když se Grindelwald, vydávající se za Gravese, zeptal Mloka,  proč ho má učitel z Bradavic tak rád. V této scéně jsme se také dozvěděli, že se Brumbál zastal Mloka proti jeho vyloučení z Bradavic. V tomto novém dobrodružství bude milovaného bradavického profesora hrát herec Jude Law.

www.speakerpedia.com

Pro sérii Fantastická zvířata je naplánováno pět filmů. Další film má přijít do kin 16. listopadu 2018.

Podle filmařů se ve filmu, který zatím nemá název, objeví „překvapivé odkazy“ k příběhům Harryho Pottera. Film režíruje David Yates.