Koncem roku se setkalo vedení českého famfrpálu, aby shrnulo rok 2018 a projednalo projekty na ten další. Bylo také voleno vedení asociace, které nakonec zůstalo stejné.

V Praze se 16. prosince 2018 konala valná hromada České asociace famfrpálu (ČAF), kde se projednává její minulost a budoucnost. K budoucnosti patří i hlasování o novém vedení asociace. Prezidentem byl jednohlasně zvolen brněnský kapitán Ondřej Hujňák, který tak pokračuje do svého druhého volebního období.

Dále bylo potřeba zvolit dva místopředsedy, na což se přihlásili hned tři kandidáti. Zvoleni byli nakonec olomoucký kapitán Radek Barvíř a pražský kapitán Michael Škácha. Oba dva stejné funkce vykonávali už loni a vedení ČAFu se tak pro další rok vůbec nemění.

„To se nemusíme fotit znovu, stačí použít fotku z loňska,“ říkal při focení druhý místopředseda Michael Škácha. Zdroj: Facebook České asociace famfrpálu

Cílem staronového vedení je pokračovat v započatých projektech a prostřednictvím médií dostávat famfrpál víc do povědomí lidí. Po vzoru IQA se snaží asociaci přiblížit běžným sportovním organizacím, aby mohl být famfrpál vnímán jako normální sport, nebyl tak jednoznačně spojovaný s Harrym Potterem a pokládán za „hraní si na kouzelníky“.

Na valné hromadě došlo ke shrnutí roku 2018, který se dá hodnotit jako úspěšný. Čeští hráči se účastnili letos několika turnajů. Na dubnovém European Quidditch Cup (EQC) jsme se sice umístili na sdíleném posledním místě, ale na World Cupu ve Florencii jsme dopadli mnohem lépe. Umístili jsme se na sdíleném patnáctém místě s Vietnamem a překvapili tím celý svět.

Ukořistit camrál na začátku zápasu Slovákům nepomohlo. Zdroj: Facebook Ajantha Abey Quidditch Photography

Zvládli jsme přitom porazit i naše sousedy Slováky. Ti nás ale i přesto pozvali na svůj srpnový turnaj v Bratislavě. Tam nás porazili, a rovnováha tak byla opět nastolena. Ale aspoň jsme si oproti světovému poháru polepšili a z patnáctého místa poskočili na místo osmé. Jen je trochu rozdíl v tom, že ve Florencii jsme stáli proti 29 týmům a v Bratislavě jenom proti osmi.

Ale za největší úspěch se dá stejně považovat české mistrovství v listopadu. Podstatné je, že oproti tomu loňskému zvládl dát dohromady sedm hráčů a přijet víc než jeden tým. Týmů se sešlo hned pět, a tak se konal opravdu pořádný turnaj. Vyhráli ho nakonec Prague Pegasus, kteří budou příští duben reprezentovat Česko v Polsku na EQC.

Na letošním EQC nás reprezentovali Olomouc Occamy. Zdroj: Facebook Famfrpálové fotky Ondry Hujňáka

Zároveň se na valné hromadě rovnou určil i předběžný termín pro další mistrovství. Pokud jste fanoušky famfrpálu a chcete to vidět, raději si na 26. října 2019 nic neplánujte.

Řeč byla přitom o možné české famfrpálové lize, kdy by se hráči o některých víkendech setkali a zahráli by si proti sobě zápas. Jestli tenhle plán vyjde, uvidíme příští rok.