Ilustrované vydání druhého dílu, nové přebaly či scénař k filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Všechny tyto novinky mohly potěšit fanoušky Harryho Pottera v minulém roce. Pokud jste si nedávno dali doušek Tekutého štěstí, nebo jen toužíte po dalších novinkách ze světa Harryho Pottera, dnes je váš štastný den!

Letos v listopadu světlo světa spatřila nová kniha s názvem The Art of Harry Potter, takže vlastně umění Harryho Pottera v celé své kráse. Na rozdíl od vydání nových přebalů nám tato unikátní kniha představí dříve nezveřejněné koncepty umění z filmů o malém čaroději, včetně návrhů, skic a kreseb použitých v průběhu natáčení.

The Art of Harry Potter: hogwarts castle
Touto krásnou ilustrací Vás přivítá hned první kapitola. Zdroj: Amazon.com

Od prvního uvedení na filmová plátna se filmy o Harrym Potterovi staly jedním z nejúspěšnějších fenoménů 21.století. The Art of Harry Potter obsahuje stovky vzácných, dosud neviděných ilustrací z filmové výroby.  Tato kniha překypuje výtvarnými pracemi včetně návrhů kostýmů, masek, staveb a mnohého dalšího a je konečným svazkem všech vizuálních kouzel této filmové série. Krásně vytvořená a v plné parádě na svých stránkách odhalí kroniku o práci umělců a filmových producentů, kteří přenesli magický svět J. K. Rowlingové na filmové plátno.

The Art of Harry Potter: Voldemort
Pán zla vypadá stejně hrozivě, jako vždy. Vlevo: Výtvarná práce Adama Brockbana – Voldemort obklopen ohnivým provazem Albuse Brumbála při jejich souboji ve Fénixově řádu. Zdroj: Amazon.com

Fanoušci jistě poznají své oblíbené hrdiny, tvory, či místa a spolu s autory se vydají na magickou cestu kouzelnickým světem od přístěnku pod schody až po famfrpálové hřiště.

Kniha v tuto chvíli není v českém jazyce, ale je možné ji u našich knihkupců koupit. Cena se pohybuje kolem 1400 mudlovských korun českých.

Redakčně upraveno.

Thomas

Thomas je zakladatelem a zároveň šéfredaktorem Potterzone.cz. Moudrý klobouk ho zařadil do Mrzimorské koleje a do školy by si nejspíše dovezl krysu.