Wizarding world šel konečně s pravdou ven. Zveřejnil datum premiéry, ale také nové postavy. Se kterými se rozloučíme, a které naopak uvidíme znovu?


Netrpělivě očekávané třetí pokračovaní Fantastických zvířat se začne natáčet na jaře 2020. Konečně! A o tom, že půjde o počin vskutku velkolepý, svědčí především to, že je premiéra snímku naplánovaná až na listopad 2021. Není to ale nic překvapivého, neboť když bylo tento rok oznámeno, že se natáčení FZ3 odkládá na později, vysvětlila to J. K. Rowlingová tím, že třetí pokračování bude velkolepější než první dva filmy dohromady.

Jude Law jako mnladý Albus Brumbál. Zdroj: Film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

K tomuto tvrzení teď byly přidány další informace. Z Evropy se přemístíme do Severní Ameriky, a to konkrétně do kouzelnické školy Stříbranov (Ilvermorny). Jedna z postav navíc dostane větší roli. Řeč je o Jessice Williams, která se v druhém díle jen krátce mihla. V dalším díle ji však uvidíme jako profesorku vyučující ve Stříbranově, Eulalii „Lally“ Hicks.

Jessica Williams. Zdroj: vox.com

A aby toho nebylo málo, byla oznámena i další destinace – a to Rio de Janeiro. Že bychom se snad podívali do další kouzelnické školy, Castelobruxo? Každopádně, ať se do Brazílie vydáme z jakéhokoliv důvodu, nápovědu, že se tak stane, nám dala k dispozici před rokem na svém twitterovém účtu sama Rowlingová. Tehdy si změnila  úvodní fotku svého profilu, na které bylo zobrazeno neznámé město. Když se jí jeden z fanoušků zeptal, kde to je, odpověděla, že v proslulém brazilském městě Rio de Janeiro (specificky ve 30. letech 20. století).

Header na twitterovém účtu J. K. Rowlingové.

Je tedy vidět, že Jo má opravdu všechno promyšlené dopředu, ale otázka je, jestli to bude stačit. Grindelwaldovy zločiny nebyly v kinech tak výdělečné, jak se očekávalo, a proto se musí třetí díl opravdu vyznamenat. Pokud ne, mohlo by to taky znamenat, že z plánovaných pěti filmů sejde.

Eddie Redmayne jako Mlok Scamander. Zdroj: Film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny.

Nicméně v novém pokračování kromě nových lokací a tváří uvidíme i staré známé hrdiny. Eddie Redmayne zazáří v roli Mloka Scamandera, Jude Law se vrátí jako mladý profesor Albus Brumbál a Johnny Depp ztvární charismatického záporáka Gellerta Grindelwalda. K této zlaté trojce se přidá Ezra Miller jako Credence Holokost (nebo spíš údajný Aurelius Brumbál), Alison Sudol jako Queenie Goldsteinová a Katherine Waterston jako Tina Goldsteinová. A zapomenout nesmíme ani na Dana Foglera, který se vrátí jako náš oblíbený nečar Jacob Kowalski.

Do režisérského křesla opět usedne David Yates a k ruce mu budou producenti David Heyman, J. K. Rowlingová, Steve Kloves, Lionel Wigram, Tim Lewis, Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger a Courtenay Valenti.

Scénář bude mít na starost především Rowlingová, ale pomáhat jí bude také Steve Kloves. Ten psal scénář ke všem filmům o Harrym Potterovi (kromě Fénixova řádu), a tak je jistě zběhlý v kouzelnickém světě a všech jeho tajemstvích. Ta si ale bohužel musí nechat pro sebe, a my jsme tak odkázáni na čekání, kdy zase Wizarding world vypustí do světa další detaily. A proto do té doby: „Neplecha ukončena!“

Johnny Depp jako Gelert Grindelwald a Poppy Corby-Tuech jako Vinda Rosier. Zdroj: Film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Zdroje:
https://www.insider.com/fantastic-beasts-3-is-moving-forward-2019-11
https://www.wizardingworld.com/news/the-third-fantastic-beasts-film-confirms-new-details-including-cast-members-and-location
https://www.insider.com/fantastic-beasts-3-harry-potter-dumbledore-hogwarts-2019-11?fbclid=IwAR3GwtYp89kihxjzIKOO_ihAoHeCT1E2zAJadfI52MZ15LrZQMbjFHNOjng

Kira

Hrdá studentka Mrzimoru, která kdyby nebyla přijata do Bradavic, ráda by chodila do koleje Thundebird v Illvemorny nebo do japonského Mahoutokoro. Miluje obranu proti černé magii, péči o kouzelné tvory a famfrpál (přičemž v mrzimorském týmu zastává post střelce). Po škole se bude buďto věnovat právě tomuto sportu nebo nastoupí na Ministerstvo jako neohrožený bystrozor. Kdo ví.

2 Replies to “Fantastická zvířata 3 se budou odehrávat ve Stříbranově i Riu de Janeiro”

  1. Hlavní město Brazílie je Rio de Janeiro? Tak to je pro mě velká novinka :))) Jinak fajn články.
    hodně štěstí do nového roku.
    Roman

    1. Ehmmm, no… tak nějak jsme Rio de Janeiro ustanovili hlavním městem Brazílie… 😀 Snad to Brazilci aspoň trochu ocení. Každopádně skvělý postřeh! Ostudně musíme přiznat, že jak sama redaktorka, tak ani dvě korektorky (včetně mě) si toho nevšimly. Chybu hned opravíme. Jaké koleji máme připsat body? 🙂
      A mockrát děkujeme za hezký komentář a přání! Také přejeme vše nejlepší do nového roku a stále tak bystrou mysl!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..