Zvířecí společníci zpříjemňují každý den životy mnoha kouzelníkům i mudlům. Kdejaký kouzelník má doma krysu, sovu nebo žábu, kteří mohou být užiteční, ale oproti svým kouzelným bratrancům jsou tak trochu obyčejní.

Nejeden z nás jistě záviděl Mlokovi jeho zvířecí zoo – zejména hrabáka a kůroleza. Nejsou to ale zdaleka jediná fantastická zvířata, či snad lépe řečeno mazlíčci. Pokud hledáte spřízněnou a výjimečnou zvířecí duši, čtěte dále a pevně věřím, že ji najdete.

Ve spolupráci se zvířecím obchodem Mžourov vám představuji 4 fantastické mazlíčky, které vám bude každý jen a jen závidět!
(Tato zvířata je možné zakoupit v Příčné ulici, obchod Mžourov)

Oblíbení kouzelničtí mazlíčci. Ilustrace: Maya

Maguár

Milovníci kočiček, zbystřete! Toto zvíře, vyšlechtěné v Británii, je totiž jejich kouzelnickým ekvivalenem. Svým vzhledem se od mudlovských domácích koček liší jen velkýma ušima, lvím ocasem a mnohem pestřejší škálou barev a vzorů na svém kožichu. Můžete mít maguára žíhaného, s proužky, nebo dokonce s puntíky. Každý kouzelník v okolí vám bude takového mazlíčka závidět! Jen buďte opatrní, protože k cizím kouzelníkům bývají maguáři občas agresivní.

Jako obyčejné kočky jsou nezávislí a navíc i velice inteligentní. Skrývají v sobě zázračnou schopnost odhalovat nebezpečná či podezřelá individua, a jestliže zabloudíte, nemusíte se bát, váš chlupatý mazlík cestu domů zná a bezpečně vás tam dovede. Maguárem můžete tedy vybavit i své dítě, aby se mu venku nic nestalo a mohlo se bezpečně pohybovat v okolí.

Pokud vás tento chlupáč zaujal, je důležité zmínit, že k jeho chovu je nutné zvláštní povolení. Přece jen, když vaši mudlovští sousedé uvidí, že chováte kočky s fialovými puntíky, může to u nich vyvolat nežádoucí pozornost či hysterii.

Maguár, ilustrace: Maya

Hafoň

Tak jako se svět dělí na zastánce a odpůrce ananasu na pizze, existují i kočkaři a pejskaři. Abych uspokojila i druhý tábor, představím vám kouzelnického psa hafoně.

Stejně jako maguáři i hafoňové pocházejí z Anglie. Při jejich šlechtění se jistě použilo mudlovských psů, jelikož velice připomínají foxteriéry. Jediný viditelný rozdíl představuje rozeklaný ocas, který jsou kouzelníci povinni štěňatům kupírovat bezbolestným utínacím kouzlem, aby nepřitahoval zbytečnou pozornost mudlů. Díky tomu můžete s hafoněm klidně chodit mezi mudly, ale pozor! Ačkoli je ke kouzelníkům vášnivě loajální, na mudly reaguje velice agresivně. (Vypuštěním hafoně na mudly, které nemáte rádi, problém nevyřeší, a jen vám to přinese další…)

Krmení takového mazlíčka není vůbec složité – skvěle zlikviduje cokoli nepotřebného (no, když je dlouho o samotě, o nepotřebnosti některých věcí by se dalo diskutovat) a sežere cokoli od trpaslíků po knihy Zlatoslava Lockharta. Povolení k chovu lze získat od Odboru pro dohled nad kouzelnými tvory. Připravte se ale na absolvování testu, ve kterém Odboru předvedete, že dokážete hafoně ovládat i mezi mudly.

Hafoň. Ilustrace: Maya

Pastelníček

Milovníci estetiky a módy, nebojte, ani na vás se nezapomnělo! Pokud chcete mazlíčka krásného ve všech směrech, pastelníček je to pravé pro vás. Tento papoušek, vzezřením připomínající ptáčka, má mnoho pestrých zbarvení – jeho peří může připomínat blankytnou letní oblohu bez mráčku či jasně zlaté sluneční paprsky. Najdete je i v barvě jarních šeříků, kdy jejich sytá fialová barva přechází do jasné růžové. A pokud jste si vždy přáli fénixe, ale jeho náročný chov vás odradil, i pastelníčky s peřím připomínajícím plameny jistě najdete.

A pokud pastelníčkovi nějaké to pero upadne, dá se využít jako krásná psací pomůcka. Jejich vajíčka jsou taktéž nádherná na pohled, jejich zářivé vzory mohou soutěžit i s velikonočními kraslicemi.

Všechno má i svou horší stránku a ani pastelníček není výjimkou. Jeho zpěv je sice příjemný, ale ne na dlouho. Při dlouhém poslouchání přivádí své posluchače k šílenství, a proto je důležité si svého pastelníčka pojistit umlčovacím kouzlem (nutno opakovat každý měsíc). Samozřejmě k jeho chovu potřebujete povolení, protože takové zvířátko vyžaduje zodpovědnou péči.

Pastelníček. Ilustrace: Maya

Blikač

Pokud máte smůlu a trpíte alergiemi, nezbývá než potlačit slzu a podívat se spíše po obojživelných a ještěrovitých mazlících. Netradiční blikač, připomínající cosi mezi žábou a opicí, možná odpuzuje svým nevábným vzhledem, i přesto může být skvělým společníkem kouzelníka. Vyskytuje se v zelené barvě s plovacími blánami a malými růžky. Má silné končetiny, pomocí kterých s opičí obratností přeskakuje z větve na větev. Jeho zuby jsou ostré jako břitva, je tedy nutné dávat si pozor, ačkoli blikači nebývají agresivní.

Výrazným znakem a hlavním důvodem, proč je to užitečný mazlíček, spočívá v jeho bradavici uprostřed čela, která zrudne a bliká, cítí-li nějaké nebezpečí. Je to užitečné nejen jako bezpečnostní radar, ale pokud se rozhodnete pro chov většího počtu blikačů, nemusíte si lámat hlavu s vánoční výzdobou – stačí si na stromeček přemístit vaše blikače! Je ovšem třeba si dávat pozor na ministerstvo, které má proti blikačskému dekorování jisté výhrady; je pravdou, že v červnu bude „vánoční výzdoba“ na stromech ve vaší zahradě připadat mudlům krajně podezřelá.

Blikač. Ilustrace: Maya

Tímto protentokrát přehlídka zvířecích společníků končí. A pokud neoplýváte dostatečným talentem a zodpovědností, potřebnými k chovu těchto náročnějších tvorů, i pro vás Mžourov nabízí řešení – tlustočerv!
Můžete ho uschovávat kdekoli, jelikož se téměř nehýbe, a občas, když si na něj vzpomenete, mu stačí hodit hlávkový salát a bude spokojený. Ke každému tlustočervovi jsou navíc protislizové rukavice zdarma! Bradavický hajný a šafář vřele doporučuje!

Tlustočerv. Ilustrace: Maya

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..