Zdá se, že skřeti pronikají do mudlovského světa, kde se financováním vývoje her snaží získat co nejvíce galeonů. Na svět totiž přichází další mobilní hra ze světa Harryho Pottera, která se ovšem ze všeho nejvíc podobá již několik let známé Candy Crush sáze.

Zdroj: Harry Potter: Puzzles and Spells, obrázek: Android Gameplay Weekly YouTube

Hra s názvem Harry Potter: Puzzles and Spells (HP: skládačky/hádanky a kouzla – pozn. překl.: puzzle může znamenat jak skládačka – tradiční „pucle“, tak i záhadu/hádanku) byla vyvíjena společností Zynga, která je známá svými předešlými tituly pro smartphony – především Merge Dragons a FarmVille. Tato hra se ovšem nejvíce podobá hře Candy Crush a pouze se ocitá v čarodějném prostředí světa Harryho Pottera. Čili místo speciálů s vybuchujícími bonbony a elektrošokovými čokokoulemi nás čekají speciály v podobě lektvarů, kouzel a dalších potterovských symbolů.

Chtěli jsme hru co nejvíce zpřístupnit co do žánru, tak i hratelnosti, a proto jsme zvolili variantu „spoj do trojice“. Takovou hru dokáže hrát každý a také se na ní zabavit. Pokud ale chcete, můžete hrát i vážně.

Bernard Kim, mluvčí společnosti Zynga
Zdroj: Harry Potter: Puzzles and Spells, obrázek: Android Gameplay Weekly YouTube

Jde tedy o známou variantu hry „spoj do trojice“. To je princip, na kterém staví i Candy Crush. Jedná se o hru, ve které je na dvoudimenzionálním poli rozeseto množství různorodých herních „kamenů“ a hráč musí horizontálním/svislým posunem jednoho kamene spojit alespoň 3 kameny stejné barvy do řádku nebo sloupce. Čím více kamenů takto propojíte, tím více získáváte bodů a nakonec i zkušeností.

Zdroj: Harry Potter: Puzzles and Spells, obrázek: Android Gameplay Weekly YouTube

V této hře máte možnost zvolit si kolej, pro kterou budete sbírat nastřádané body z vyplněných úkolů a také hůlku, kterou budete během hry využívat a „švihat“ a „mávat“. Po zvládnutí několika prvních miniher se vám otevře možnost vytvoření vlastní postavy, za kterou budete hrát (pochopitelně jako student) .

Zdroj: Harry Potter: Puzzles and Spell, obrázek: Android Gameplay Weekly YouTube

Hra zatím vyšla v betě na Filipínách a do světa by měla vyrazit během pár měsíců, ačkoliv mluvčí společnosti Zynga zatím neupřesnil konkrétní datum. Bernard Kim, vedoucí vydavatelského oddělení Zyngy, naznačil, že součástí hry by mohly být i příběhové linie a památné momenty inspirované událostmi z knih. Ostatně sami se můžete přesvědčit, jak se tento úmysl zdařil ve video ukázce na YouTube. Upozornění: Video má necelých 24 minut a může vyzradit děj začátku příběhu.

Zdroj: Androi Gameplay Weekly

Hra bude volně ke stažení s možnostmi mikrotransakcí. Připojuje se tak ke svým starším bráškům z Portkey Games, značky zavedené Warner Bros. Interactive Entertainment, která má za úkol spravovat všechny hry s tématikou Harryho Pottera – Hogwarts Mystery a Wizards Unite.

Pokud si přejete sledovat novinky ke hře, můžete zavítat přímo na stránky Zynga: https://www.zynga.com/games/harry-potter-puzzles-and-spells/

Zdroj: https://www.theguardian.com/games/2020/mar/05/new-harry-potter-game-puzzles-smartphones?fbclid=IwAR1jehvVQXu5isBxxnCOFm3M0MwgGG5M3l0vywZjQmXJNiysyrDfirNUAIw
https://www.wizardingworld.com/news/zynga-game-puzzles-and-spells-mobile-game-announcement

Připravili FildasKirk ve spolupráci s Acalanthi.

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..