Je to již více než rok, co se londýnské Palace Theatre otevřelo fanouškům Harryho Pottera s divadelním představením s podtitulem Prokleté dítě. Za tuto dobu si získalo mnoho příznivců i kritiky, faktem ale zůstává, že „Harry Potter po devatenácti letech“ přinesl Palace Theatre úspěch v podobě několika divadelních nominací a ocenění.

Photograph: Manuel Harlan

S tímto úspěchem přichází i zájem ze zahraničí. Jako první se představení ujalo slavné americké divadlo Broadway. Produkce začne letos na jaře a Prokleté dítě se na amerických prknech, co znamenají svět, objeví už na podzim.

Další zájemce o divadelní pokračování slavné ságy o (již dospělém) čaroději se hlásí hned z druhého konce světa. Loni v říjnu bylo J. Tiffanym, J. Thornem a J. K. Rowlingovou oficiálně ohlášeno, že se Prokleté dítě chystá do Princess Theatre v Melbourne. Produkce v Austrálii začne v dubnu 2018 a představení samo na podzim téhož roku.

V krátkém videu s autory (ke shlédnutí níže) Tiffany sdílí své nadšení s tímto oznámením a také dodává, že se do Austrálie chystá na začátku příštího roku, aby dohlédl na přípravu produkce. Thorne se přidává s nadšením a dodává, že Melbourne považuje za „řádné divadelní město“. Video uzavře Rowlingová, přiznává, že nikdy nebyla v Austrálii a na návštěvu u „protinožců“ se velmi těší.

Australská produkce Princess Theatre tuto zprávu také kvituje s nadšením a dodává: „Když jsme se dostali na tuto cestu, naším cílem bylo ujistit se, že můžeme produkci Prokletého dítěte dostat do Austrálie co nejdříve to bude logisticky možné. Nikdy nemůžete očekávat, že nová hra bude mít delší život. My jsme ale věděli, že pokud bude mít Harry Potter a Prokleté dítě život i jinde než v Londýně a na Broadwayi, další místo bude zde.“