Kdo by nečekal na svůj vytoužený dopis z Bradavic? Všichni totiž bezpochyby věříme, že škola čar a kouzel skutečně existuje a svět mudlů není pro nás tím pravým místem. Už brzy se o tom přesvědčíme s chystanou mobilní hrou, která nás posune zase o kus blíž k našemu vysněnému světu.

Přijímaci dopis. Zdroj: harrypottermysteryhogwarts.com

Harry Potter: Hogwarts mystery je název připravované mobilní hry, která je součástí Portkey games od Warner Bros. Interactive Entertainment. Už dnes nás její tvůrci vyzývají, abychom nezaháleli a začali balit své kufry do Bradavic, protože nás do školy čar a kouzel zaručeně dostanou. Slibují, že jako studenti se budeme moci účastnit kouzelnických vyučovacích hodin, učit se kouzlům, spřátelit se s novými spolužáky nebo si je dokonce znepřátelit.

Hra by nás měla přenést do časů kolem roku 1980, kdy se ve škole se slavným Harry Potterem ještě nesetkáme. To ovšem neznamená, že nenarazíme na jiné známé tváře, jako jsou profesorka McGonagallová či Nymfadora Tonksová a Bill Weasley, kteří s námi budou v Bradavicích teprve studovat.

Tvorba postavy. Zdroj: fb.com/HPHogwartsMystery

Aby byl zážitek z hraní ještě autentičtější, bude náš osud zcela ponechán v našich rukou a na našich rozhodnutích. Hra se tedy bude ubírat takovým směrem, jaký si sami zvolíme. Z toho důvodu jsou nám připomínána Brumbálova moudrá slova, která jednou pronesl k Harrymu:

„O tom, jací jsme doopravdy, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme.“

– Harry Potter a Tajemná komnata, Praha 2000, s. 280

Je třeba být obezřetný a dvakrát si rozmyslet, jestli budeme kráčet cestou Crabbeho a Goylea, anebo si vyšlapeme jinou cestičku tak, jako to děláme v reálném životě.

U Ollivandera. Zdroj: fb.com/HPHogwartsMystery

Hra nám slibuje, že zakusíme vlastní dobrodružství ve škole čar a kouzel, a my si tak budeme moci splnit svůj sen o cestě do Bradavic. Těšit se můžeme v průběhu tohoto roku. K dostání bude přes App Store, Google Play a Amazon Appstore. Už nyní mohou nedočkavci sledovat Facebook, Twitter, webovou stránku, případně Portkey Games v anglickém jazyce. Nové informace o mobilní hře pro vás však nepřestává sledovat ani Potterfan.

 

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!