Závěr druhého desetiletí 21. století bude zřejmě patřit hrám ze světa Harry Pottera…

Loni vyšla pro platformu android hra Hogwarts Mystery, která se i přes zprvu rozporuplné reakce zaviněné systémem mikrotransakcí slušně rozjíždí. Na podzim byly zveřejněny oficiální zprávy o chystané hře s rozšířenou realitou, Wizards Unite, o které Vás informujeme a která má vyjít v letošním roce. Krom Wizards Unite se ovšem nepostřehnutě objevilo také neoficiální video o chystaném RPG ze světa Harry Pottera. Warner Bros. video sice velice rychle zablokovalo, ale zpráva se do světa dostala.

Cdr.cz

Co zatím víme? Oficiálně nic moc, ale fakt, že WB video zablokovalo s odůvodněním, že obsahovalo záběry, které jsou majetkem WB, dodává informacím legitimitu. Nutno ovšem říci, že dokud WB nevydá oficiální zprávu, nelze mít 100% jistotu – šance jsou však dle našeho názoru dobré.

A co víme neoficiálně? Z videa (které se, jak bývá zvykem, po internetu rozšířilo tak, že se jej WB nepodařilo zcela odstranit a můžete jej shlédnout v odkazu níže) je znát tvorba postavy a hra z pohledu třetí osoby. Jméno hry má údajně být „Magic Awakened“ a měla by se odehrávat v 19. století. Hmm, že bychom dostali šanci chodit do Bradavic s mladým Albusem Brumbálem?

Munkzukich na Youtube

Další neoficální zprávy vypovídají o pozdějším přijetí do Bradavic, než je obvyklé. Má to být zřejmě rovnou do 5. ročníku a měli bychom odhalovat záhadu v Zapovězeném lese. Napomáhat nám má postava jistého profesora Elezara Figa. Na výběr bude ze všech čtyř kolejí a taktéž budeme mít i volbu ve hře za hrdinu či záporáka (což jakožto fanda série Fallout osobně vítám).

Vývoj údajně provádí studio Avalanche software, známé například videoherní adaptací Toy Story. Jen pro pořádek – neplést s Avalanche studios, které mají na svědomí Just Cause. Když už mluvíme o studiu, je potřeba zmínit ještě jednu věc: v článku uvádíme poměrně hodně informací jako „údajně“, ale krom onoho pokusu o zablokování videa WB je tu ještě fakt, že loni vydalo studio Avalanche Software inzerát, ve kterém sháněli znalce britské kultury, herního vyprávění a větvení příběhu, zejména v RPG. To také dodává těmto informacím kredibilitu.

Digit.in

Situaci pro Vás budeme samozřejmě dále sledovat, ale na rozdíl od Wizards Unite je tato věc zatím držena až na ono uniklé video pevně pod pokličkou.

Zdroje:
https://cdr.cz/clanek/unikly-herni-zabery-z-pripravovaneho-rpg-ze-sveta-harryho-pottera
https://variety.com/2018/gaming/news/leaked-harry-potter-rpg-magic-awakened-1202966926/
https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1025897/Harry-Potter-game-LEAKED-New-RPG-online-Rocksteady-RPG

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.