Londýn a jeho známá filmová studia Harryho Pottera jsou lákadlem pro nejednoho nadšence. Někteří z nich přeletěli kanál La Manche na turbo koštěti hned několikrát, protože vidět tato báječná místa jen jednou jim prostě nestačilo. Poněkud chudší a mladší ročníky však ještě stále střádají scvrčky a srpce do prasátka, nebo čekají na šťastnější dny ve Sportce. Ať už ale patříte do jakékoli kategorie, máme pro vás zaručeně dobrou zprávu! Filmpark v Postupimi u Berlína otevře 13. října tohoto roku dubové brány Bradavického dvojčete a zve vás na exkluzivní výstavu světa Harryho Pottera!

V pořadí už druhá výstava v Německu Harry PotterTM: The Exhibiton láká své návštěvníky na prohlídku tisíce rekvizit, kostýmů a magických bytostí, které známe ze všech filmů Harryho Pottera. V Caligari Halle ve Filmpark BabelsbergPostupimi se otevřou prostory o 1 600 m2, které Global Experience Specialists, jakožto partneři Warner Bros. Consumer Products proměnili v jednu velkou oázu pro kouzelníky na poušti mudlovského světa.

Hosté budou napřed uvítáni průvodcem, který začne se Zahajovacím ceremoniálem, v jehož rámci vybere několik šťastlivců a rozřadí je do kolejí. Pak všechny doprovodí na místo, kde začne celý jejich příběh s Harrym Potterem. Dál už se budou ubírat na povědomá místa, jako je nebelvírská společenská místnost a její ložnice, do učeben lektvarů a bylinkářství nebo do Zapovězeného lesa. To vše na jednom místě s autentickými rekvizitami, které byly využity při natáčení!

Harrypotterexhibition.de

Natáčecí prostory a rekvizity ale nejsou to jediné, co nám výstavci slibují. Protože se kolikrát nechceme jen dívat, ale věci také osahat a vyzkoušet, je připravena i interaktivní zábava. Hosté si budou moci vyzkoušet roli famfrpálového střelce a hodit si s camrálem, v učebně bylinkářství si vytáhnout vlastní mandragoru, prohlédnout si napodobeninu Hagridovy hájenky a posadit se do jeho „malého“ křesílka.

Harrypotterexhibition.de

Zdá se, že tohle už za výlet do Německa, kam se výstava vrátila po 4 letech, stojí. Tehdy v roce 2014 byla uspořádána v Kolíně nad Rýnem, který je od ČR vzdálený ještě dál na západ, takže je pro nás o něco méně dosažitelný než Postupim. Výstava je pochopitelně časově omezená, koná se od 13. října 2018 do 10. března 2019, takže zbystřete a raději se s rezervací vstupenek dlouho nerozmýšlejte!

Harrypotterexhibition.de

Ty lze zamluvit na stránkách ticketmaster.de, kde je možné objednávat jak v německém, tak i v anglickém jazyce. Vstupenky lze zakoupit přímo na místě v pokladně. Výstavci ale doporučují online rezervaci předem kvůli předpokládaným lidským hadům táhnoucími se před kasami. Takže na kolik vás tahle sranda vyjde?

Ceník

Pondělí – Pátek

Sobota – Neděle

Dospělý

19,95 €

23,95 €

Dítě (4-15 let)

14,50 €

19,50 €

Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)

49,95 €

69,95 €

Lze zajistit také skupinovou vstupenku nad 15 osob, na kterou platí blíže neurčená sleva. Nezkoušejte si ji ale pořídit přímo ve frontě u pokladny! V takovém případě je totiž rezervace výslovně nutná buď na e-mailové adrese hpe-gruppen@deag.de, nebo na telefonním čísle 01806 – 999 000 220.

Otevírací doba je následující: od pondělí do čtvrtka 10:00 až 18:00 a od pátku do neděle je o hodinu prodloužená, tedy od 10:00 do 19:00 s tím, že poslední prohlídka vychází nejpozději hodinu před zavírací dobou. Rozhodně si ale dejte pozor na svátky v Německu, protože během svátečních dní se bude otevírací doba různě měnit!

Harrypotterexhibition.de

Co se týče dopravy, existuje hned několik možností. Abychom nepohoršovali mudly, necháme košťátka pěkně doma v kumbále. Pokud tedy vyrazíme z ČR hromadkou, bude to pravděpodobně vlakem:

MHD

  1. Z hlavního nádraží v Postupimi (Potsdam Hauptbahnhof) nebo z nádraží Babelsberg vyráží autobus č. 601 a 690 přímo do stanice „Filmpark“.
  2. Z městské rychlodráhy (S-Bahn) ze stanice „Griebnitzsee“ je možné dojít do Filmparku pěšky za 15 minut.
  3. Vlakem č. RE7 a RB33 do stanice „Medienstad“ a odtud 5 minut chůze.
Harrypotterexhibition.de

Autem to bude o něco jednodušší. Pojedete na Postupim po dálnici A115 a sjedete na výjezdu „Potsdam-Babelsberg“. Dostanete se na ulici „Nuthestraße“ a po ní pojedete směr „Potsdam Zentrum“. „Nuthestraße“ pak opustíte výjezdem na „Medienstad“, odkud už vás billboardy zavedou přímo na parkoviště Filmparku, kde se účtuje poplatek za stání 4€ na den.

Harrypotterexhibiton.de

Další informace o výstavě najdete na adrese www.harrypotterexhibition.de jak v němčině, tak i v angličtině.

Přejeme vám šťastnou cestu!

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!