V lásce a magii je dovoleno vše – ať už jste Nebelvír toužící po Mrzimoru, nebo Havraspár, jenž si získal svoji drahou polovičku ve Zmijozelu.

Co nám mohou prozradit romantické kombinace bradavických kolejí o lásce? A jsou některé koleje kompatibilnější než jiné? Čtěte dál a dozvíte se víc!

Pro Potterzone vytvořila NamieLeeForest

Zamilovaní Nebelvíři

Jakožto kolej plná někdy až příliš hrdých lidí, nebelvírští by si patrně nejlépe měli rozumět s jinými Nebelvíry nebo případně s Mrzimory. Nebelvíři spíše potřebují někoho, kdo je obdobně zapálený do různých věcí, což pak vede k vášnivým debatám mezi těmito hrdličkami a sdíleným citem pro dobrodružství. Asi nejlepším příkladem je Ron a Hermiona. Plamenné debaty a hledání viteálů? Cítíme ve vzduchu lásku…

Pottermore.com

S oddaným Mrzimorem po boku může Nebelvír získat onu pozornost, po které touží. Vždy bude mít někoho, kdo ho podpoří a povzbudí v jeho často divokých činech – a někoho, kdo mu bude oporou a podrží ho, pokud se jeho odvážně-nebelvírský plán zhroutí.

Co se týče Nebelvíru a Zmijozelu, tyto koleje jsou často štvány proti sobě, ale rozhodně mají potenciál tvořit zajímavý, ač nezvyklý pár. Jistě, Nebelvíři nemusí mít pro sebestředné Zmijozely pochopení, ale pomyslná myšlenková akrobacie, která by byla výsledkem jejich pokusů o vzájemné soužití, by je držela neustále v pohotovosti – a na pozoru před tím druhým. Takže malichernému dohadování by bylo lepší předcházet, protože jediná větší hádka by mohla být i tou poslední.

Pottermore.com

A jak by na tom byli Nebelvírští s Havraspáry? Pokud by daný Nebelvír sdílel zájem Havraspáru o znalosti, pak není pochyb o tom, že by se jednalo o zajímavý a vzájemně prospěšný pár. Pokud jsme se něco naučili z Harryho (krátkého) vztahu s Cho, pak to, že oba musejí mít dobré komunikační dovednosti. A ještě jedna věc: v žádném případě během rande nepáchněte k čajovně madam Pacinkové blíž než na 30 metrů!

Zamilovaní Havraspáři

Havraspár má pověst intelektuálních, nejchytřejších obyvatel Bradavic, tudíž lze předpokládat, že Havraspáři budou přitahováni někým, kdo má obdobně trénované šedé buňky mozkové jako oni. Nejlépe by si tedy rozuměli s jinými Havraspáry nebo případně se Zmijozely. Dvojice Havraspárů by si definitivně zajistila pro ně vítanou výzvu vynikat a udělat na druhého dojem, který by byli oba schopni uznat a ocenit.

Pottermore.com

Pro Havraspáry je nejhorší nuda, a právě v tomto ohledu by zmijozelský partner mohl dodat ono potřebné oživení. Intelekt a ambice? Potenciál k ovládnutí kouzelného světa… Avšak jako v každé lásce, city musí být sdílené a opětované. Pokud se jedná o jednostrannou, neopětovanou lásku, vzniklý konflikt může být fatální – Helena Havraspárská by mohla vyprávět…

U dvojice Havraspár a Nebelvír čelí opatrný a rozvážný Havraspár riziku ztráty trpělivosti s tendencí vrhat se střemhlav a bezmyšlenkovitě do problémů, tak typickou pro Nebelvíry. Ne že by toto střetnutí bylo univerzálně nevhodné. Někteří Havraspáři mají tendenci k výstřednosti a kdo jiný než odvážný Nebelvír po jejich boku se víc hodí k tomu, aby je podpořil a vnukl další roztodivné, báječné myšlenky?

Pak zde máme Havraspáry a Mrzimory. Sice se stereotypně předpokládá, že Mrzimoři vycházejí s kýmkoliv, avšak jejich neochvějná loajalita a projevy citů mohou být pro individualistického Havraspára utlačující. Na druhou stranu Mrzimor může v odtažitém Havraspáru probudit a vytáhnout na povrch jeho jemnější, citlivou stránku. Vzpomeňme na Cedrika a Cho – sice jsme je moc randit neviděli, ale nikdo nemůže říci, že by Cho byla citově chudá!

Zamilovaní Mrzimoři

Pottermore.com

Bezpochyby díky své jemné a starostlivé povaze by se ta nejoblíbenější z bradavických kolejí, mrzimorská, měla nejlépe s jinými Mrzimory nebo s Nebelvíry. Díky jejich schopnosti komunikace a silného vcítění do jiných by dvojice Mrzimorů mohla zažít úžasný vztah plný lásky.

Skvělým příkladem je nám Remus a Tonksová, kteří se do sebe zamilovali tváří v tvář zlu ohrožujícímu kouzelnický svět. Vida, kdo by to byl řekl, že Voldemort bude nepřímo fungovat jako dohazovač?

Harrypot.blog.cz

S Nebelvírem po boku může být Mrzimor za svoji pozornou a obětavou povahu odměněn, protože není nic, co by Nebelvír neměl raději, než být vychvalován a povznášen. Mrzimoři a Havraspáři také často sdílí stejné hodnoty, tudíž by je spojovala stejná morální zásadovost.

Něžní Mrzimoři se mohou zdát pro lstivé Zmijozely jako partneři zvláštní, ale to neznamená, že spolu v žádném případě nemohou vycházet. Vlastně by to mohl být právě Zmijozel, který by dodal Mrzimoru sebevědomí a povzbuzení, které jim dopomůže při plnění jejich snů. Pokud by Mlok Scamander měl po svém boku někoho ze Zmijozelu, kdo ví, kolik míst by již navštívil na své cestě za poznáním kouzelných tvorů (pozn. překl.: Teď již víme, že se přátelil s Letou Lestrangeovou – a odpovídá to: dopomohla mu jít si za svojí ambicí katalogizovat kouzelné tvory.).

animagos.com.br.

Z Mrzimorského úhlu pohledu se havraspárští mohou zdát jako nepřístupní a odtažití, což moc šancí na romantický vztah nedává. Pokud si ale Havraspár pustí Mrzimora k tělu, mohou se oba dostat mimo své přirozené prostředí. Pro Mrzimory to může být vítanou příležitostí zažít výzvu a naučit se, že stejně jako výroba lektvarů cesta k lásce může vyžadovat nezvyklé postupy.

Zamilovaní Zmijozelové

Opět platí, že jakožto ti nejvíce vychytralí a sebestřední z bradavických kolejí, Zmijozelští by přirozeně budovali nejsilnější pouta s jiným Zmijozelem. Ambice je pro Zmijozely přitažlivá, snadno by ji ve svých partnerech vzájemně rozeznali a s pomocí mírné, zdravé dávky soupeření by udržovali plamen lásky zapálený. Oba by cítili nutkání zalátat a zpevnit jakékoli problémy nebo slabiny jejich vztahu, přičemž by využívali každé příležitosti se svým partnerem chlubit. Jen pohleďte na Luciuse a Narcissu – dokonalý mocenský pár.

Pinterest.com

V závěsu za jejich vlastními řadami je zřejmě jakožto nejlepší partner Havraspár. Zmijozel může využít Havraspárova intelektu a hloubavosti ke svému prospěchu při plánování světové nadvlády do nejmenšího detailu. Co se týče hodnot a názorů, Havraspár může pomoci Zmijozelovi vidět v širším rozhledu. Zmijozelští jsou často považováni za soustředěné jen na jednu předem vytyčenou věc, ale vztah s Havraspárem může Zmijozelovi umožnit myslet více do hloubky a promýšlet si své činy lépe a v širším měřítku.

S mrzimorským partnerem by Zmijozel mohl pocítit absenci konkurence a frustraci s mrzimorským uvolněným přístupem k životu, ale to není pro skutečnou lásku překážkou – jen drobným zdržením. Jestli něco Zmijozel zbožňuje, je to věrný následovník; a to vcelku přesně vystihuje Mrzimor. Pokud se někdo potřebuje na svého partnera spolehnout, zejména když jde do tuhého, pak jen Mrzimor má ono odhodlání vydržet a jistotu v lepší zítřky, bez ohledu na současnost.

Pottermore.com

Nakonec zbývá jen zmijozelská perspektiva na vztah s Nebelvírem. Je vůbec možné, aby takový vztah fungoval, uvážíme-li protichůdné pohledy na morálku a sociální cítění? Nestojí to proti všemu, co víme o kolejním soupeření? Inu, jak se říká, protiklady se přitahují, a pokud jde o vášeň, Zmijozel bude jen těžko hledat někoho vášnivějšího (pro mnoho věcí), než Nebelvíra.

Zdroj: https://www.pottermore.com/features/which-are-the-most-compatible-hogwarts-houses

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..