Natáčení druhého dílu Fantastická zvířata a kde je najít běží na plné obrátky od 3. července tohoto roku. Od té doby uběhly už čtyři měsíce, co se pilně pracuje na uskutečnění dalšího kouzelnického dobrodružství. Za tu dobu uniklo jen pár informací o ztvárňovaných filmových postavách i nových hereckých obsazeních ve filmu a s tímto málem se musí naše bujná fantazie popasovat.

Pojďme si zatím zrekapitulovat skutečnosti, které jsou nám už nějakou dobu známé: Hlavní postavy z prvního dílu filmu zůstávají samozřejmě nezměněny. Na scéně se objeví sympatický Mlok Scamander (Eddie Redmayne), sestry Tina a Queenie Goldsteinovy (Katherine Waterston a Alison Sudol) a nečar Jacob Kowalski (Dan Fogler), který si stačil získat mnoho obdivovatelek i v našem kouzelnickém světě. Chybět nebude ani seriózní prezidentka MACUSY Seraphina Picqueryová (Carmen Ejago). Ti všichni se postaví nevídanému zlu, které nosí jméno Gellert Grindelwald (Johnny Depp). Nejedná se ovšem o žádného pouličního gangstera, takže na straně dobra bude zapotřebí taká nevídaná posila, která do příběhu vstoupí jako mladší verze budoucího bradavického ředitele Albuse Brumbála (Jude Law). Z toho, co však víme o dávném vztahu mezi Brumbálem a Grindelwaldem, nám bude jasné, že boj mezi nimi nebude mít jednoduchý průběh. Jak se oba dávní přátelé vypořádají se skutečností, že každý z nich stojí na opačné straně ringu přímo proti sobě?

Tolik k zatím známým informacím k připravovanému filmu. Začátkem října bylo nicméně odhaleno dalších pár jmen, která budou Potterovcům jistě dobře známá a která budou mít na svědomí další bouře v našich fanztaziích. Na prvním místě zmiňme Nicolase Flamela, o němž jsme se něco málo dozvěděli v prvním dílu Harryho Pottera. Toto jméno je nicméně známé i mudlovským historikům, neboť stejnojmenný alchymista (psáno s „h“ – Nicholas) byl skutečně žijící osobou vrcholného středověku, který o sobě tvrdil, že nalezl prostředek k transmutaci obyčejných kovů na zlato. Existuje dokonce svědectví o tom, že byl po několika stoletích spatřen i se svou manželkou na představení v pařížské Opeře.

Není tedy žádných pochyb o tom, kde se J. K. Rowlingová nechala inspirovat. V našem příběhu je totiž Nicolas tvůrce mocné „zbraně“, po které toužil sám lord Voldemort ve své polovičaté existenci a kvůli němuž musela být pro jistotu zničena. Jde o Kámen mudrců, který umožňuje transmutaci zlata a vytvoření elixíru života. V tuto chvíli se ovšem můžeme pouze domýšlet, jestli budeme v budoucnu svědky jeho výroby. Už teď je však na beton jisté, že si ho zahraje Brontis Jodorowski, který zatím není v našich končinách příliš známým hercem, za sebou má ovšem několik mezinárodních spoluprací.

Brontis Jodorowski

Povědomá by vám měla připadat i jména „Travers“ anebo „Rosier“, které známe z potterovské ságy jako oddané Smrtijedy lorda Voldemorta. První zmínky o nich se objevují ve čtvrtém dílu při Brumbálově vzpomínce na výslech Igora Karkarova před ministerstvem kouzel. S Traversem se pak setkáváme ještě párkrát v několika dalších dílech Harryho Pottera. Faktem ovšem zůstává, že obě jména se objeví v druhém filmu Fantastických zvířat. Torquila Traverse nám představí Derek Riddell, specializující se na vedlejší role v četných seriálech (objevil se také v Doktorovi Who) a příslušnici rodiny Rosierových si zahraje herečka Poppy Corby-Tuech, známá z historického seriálu Harlots.

Budoucí Smrtijedi Derek Riddell a Poppy Corby-Tuech

Ve filmu se patrně dozvíme také něco bližšího o Mlokovi samotném a jeho vztazích. Připojí se totiž ještě jeho bratr Theseus v podání Calluma Turnera (zahrál si v Assassin´s Creed jako Nathan) a samozřejmě Leta Lestrangeová, již jsme mohli spatřit už v prvním dílu na Mlokově fotografii. Její představitelkou bude Zoë Kravitz, která má za sebou role ve filmech jako Koření života, X-Men: První třída nebo Divergence (a další díly).

  • Další potvrzení herci jsou: Wolf Roth v roli Spielmana (Hráče),
  • Ezra Miller v roli Credence Barebonea,
  • Victoria Yeates jako Bunty,
  • Cornell S John jako Arnold Guzman
  • Dále jsou to Jessica Williams (zpravodajka televizního programu The Daily show) a Fiona Glascott zatím v nepředstavených rolích.

Na premiéru druhého dílu filmu Fantastická zvířata a kde je najít se můžeme těšit za rok, 16. listopadu 2018.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!