Když jsme téměř před rokem oznamovali, že se možná chystá nový seriál ze světa Harryho Pottera, byli jsme všichni natěšení. Bohužel jsme pak zažili hořké zklamání, jelikož se ukázalo, že onen tajemný projekt je ve skutečnosti připravovaná několikadílná televizní soutěž u příležitosti 20. výročí uvedení filmu Harry Potter a Kámen mudrců do kin. Datum se přiblížilo a my nyní máme k dispozici několik detailů a rádi bychom se s vámi o ně podělili. Pořad se nazývá Harry Potter: Bradavické klání kolejí a na trailer se můžete podívat v odkazu níže:

Oficiální trailer ke Klání kolejí. Zdroj: Youtube.com

Pořad bude vysílán na americké televizi TBS a Cartoon Network a moderovat jej bude známá britská herečka Helen Mirren. Bohužel zatím nelze říci, jestli se k českému divákovi dostane oficiální cestou, ať již dabovaný, nebo s titulky. Co však víme s jistotou, je, že mezi hosty bude jeden velice slavný herec z filmů o Harrym Potterovi a mnoho dalších z vedlejších rolí. Napovíme, že dabér tohoto slavného herce byl hostem letošního Potterfestu… ano! Draco Malfoy, resp. herec Tom Felton je hlavní hvězdou. Krom něj potvrdili svoji účast též Shirley Hendersonová (Ufňukaná Uršula), Simon-Fisher-Becker (Tlustý mnich) a Luke Youngblood (Lee Jordan).

Samotná soutěž, do níž byli vybráni přihlášení fanoušci z USA, bude probíhat v podobě vyřazovacího týmového klání (tým = kolej). První díl čtyřdílného pořadu se objeví na obrazovkách 28. listopadu a soupeřit v něm bude Nebelvír a Mrzimor, přičemž vítěz postupuje do finále. Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě poukazu v hodnotě $1000 na nákup v nedávno otevřeném Harry Potter obchodu v New Yorku, lístky na Brodwayové představení Harryho Pottera a Prokleté dítě, pozvánky na předpremiéru Fantastických zvířat: Brumbálova tajemství a mnohé další.

Na fotografii rozdělené na dvě části je vlevo starší žena se světlem blonďatými vlasy. Je v bílém svetru, nakloněná hlavou doprava a s prsty s prstýnky u úst. Usmívá se. Vpravo je na černém pozadí logo Wizarding World.
Herečka Helen Mirren. Zdroj: comicbook.com

Nicméně i pro všechny ostatní, kteří se nemohou zúčastnit přímo, nabízí Wizarding World kolejní soutěž. Na jejich webu bude do Vánoc také probíhat několik kvízů, kolektivně nazvané Kvízový turnaj Wizarding Worldu (Wizarding World Quiz Championship). Každý bude těžší než ten předcházející a lze jej hrát online. Díky tomu můžete soutěžit o body pro vaši kolej. Wizarding World slibuje o této události poskytnout ještě detaily. Zatím si ujasněte, že opravdu víte, ke které koleji patříte. Využít k tomu můžete právě oficiální zařazovací ceremoniál od Wizarding Worldu. My v Potterzone věříme, že ačkoliv se nemůžeme zapojit do velké televizní soutěže, stále si můžeme užít alespoň internetové klání kolejí, provětrat naše mozkové závity a oprášit naše znalosti ze světa Harryho Pottera.

Zdroj: https://www.wizardingworld.com/news/dame-helen-mirren-to-host-harry-potter-quiz-hogwarts-tournament-of-houses

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.