Tento Halloween se na naše hlavy znovu snese temnota – dávejte si pozor, protože Smrtijedi jsou opět na svobodě!

Vždy jsme celí žhaví na jakékoliv novinky, které se nám dostanou z temnot odboru záhad, kterým jsou Warner Bros. studia v Londýně, ohledně Halloweenu (pozn. překl.: každý rok na Halloween je ve studiích speciální akce). A že to tento rok bude vskutku temné dobrodružství! To totiž proto, že letos si u WB posvítili na stoupence samotného Temného pána – Smrtijedy!

Voldemortův hábit. Zdroj: Pottermore.com

Ve filmech jsme si mohli všimnout, že každý z následovníků Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit měl svoji jedinečnou masku, která byla navržena tak, aby jistým způsobem odrážela osobnost svého nositele. Pracovníci výtvarného oddělení Harryho Pottera budou ve studiích demonstrovat, jak náročně se tyto složité návrhy realizovaly. Původní masky a hábity Smrtijedů, použité ve filmu, budou na místě k blízkému nahlédnutí.

Zdroj: Pottermore.com

Do Velké síně studií se taktéž vrátí přes 100 vznášejících se svítících dýní, tak jak jsme je mohli vidět ve filmu Kámen mudrců. Věděli jste o nich například to, že všechny jsou vydlabávané ručně a žádné dvě nejsou stejné? Kromě dýní můžete očekávat na kolejních stolech červená jablíčka , kotlíky s lízátky, další halloweenské sladkosti a zajímavosti.

Zdroj: Pottermore.com

A pokud je vaším šálkem kávy něco více nechutného, můžete se setkat s řadou slizkých a lepkavých odporností – od trollích holubů po stříbřitou jednorožčí krev – a také uvidíte, jak byly vytvořeny.

Letos se taktéž vrací akce studií „Bradavice po setmění“, ve kterém si mohou odvážné čarodějky, kouzelníci a mudlové užít vskutku kouzelný Halloween přímo v kulisách Velké síně, a to ve dnech 25.-27. října. Servírována bude večeře o dvou chodech, přímo pod výše zmíněnými vznášejícími se dýněmi. Poté přijde na řadu zákusek v Zapovězeném lese ve společnosti v něm žijících magických stvoření. Doufejme, že Klofanovi ani Aragogovi nenarostl mlsný jazýček…

Designér části Zapovězeného lesa, Nick Dudman, při otevření této expozice – víte že má přímo „Ronovskou“ hrůzu z pavouků? Zdroj: Pottermore.com

Celá událost, prohlídka Temných umění, trvá od pátku 27. září do neděle 10. listopadu. Vstupenky na Bradavice po setmění jsou nyní v prodeji na webových stránkách studií.
Pozn. překl.: běžné vstupenky stačí pro vstup na akci Temná umění – jedná se pouze o speciál navíc v rámci běžné prohlídky. Zaplatíte tedy standardní cenu ₤45 – pouze si musíte dát pozor, abyste si rezervovali svoji návštěvu ve zmíněném termínu. Pokud ovšem máte zájem o speciál Bradavice po setmění, pak na stránce, na níž vede odkaz o pár řádků výš, je odkaz na speciální vstupenky pro tuto akci, ovšem připravte se na průvan do peněženky – vstupné je ₤240.

Zdroj: https://www.pottermore.com/news/master-the-dark-arts-this-halloween-at-warner-bros-studio-tour-london

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..