Už začátkem října byla na Startovači spuštěna zajímavá kampaň pod hlavičkou Festivalu fantazie. Od jednoho z jeho fanoušků, Ondry Širokého (aka Malý vlk) vzešel hravý nápad postavit Festival fantazie z LEGA. A protože jej netvoří pouze prostory, ale především lidé, autor projektu vyzívá také vás, fanoušky, abyste se podíleli na jeho výstavbě a ukázali na něm i svou vlastní tvář!

Že jste o Festivalu fantazie už někdy slyšeli? No samozřejmě! Každoročně vám totiž nabízíme nejen pozvánku na tuto letní událost, kde se pravidelně potkáváme s Potterfanem a dalšími fanoušky Harryho Pottera, ale také reportáže z proběhnuté akce (2018, 2019, 2020). A pokud se počítáte mezi Potterheady a máte rádi i Potterfan, máme něco i pro vás!

Vizualizace budovy chotěbořské sokolovny. V pozadí je vesmír. Střecha je částečně odkryta. Před budovou jsou stoly s lavičkami a několik LEGO figurek.
Vizualizace chotěbořské sokolovny z LEGA. Zdroj: startovac.cz

Jak už mnozí z vás víte, Festival fantazie, je téměř dvoutýdenní událost, kterou tvoří zejména programy od fanoušků pro fanoušky všech různých žánrů, světů a zájmů. V tomto roce (2020) se nestandardně konal v omezeném režimu z důvodu koronavirové krize, kvůli níž byl omezen také počet návštěvníků. Příjmy z konání festivalu tedy logicky nebyly nijak vysoké.

Obvykle se Festival fantazie odehrává v areálu sokolovny, kulturního domu, sportovní haly a kina v Chotěboři na Vysočině. A právě tento areál by měl být znovuoživen, tentokrát pomocí LEGO kostiček. K tomu je ale potřeba nějaký ten penízek a právě teď je řada na udílení nových rolí fanouškům.

Velká bílá a patrová budova s černou střechou a podloubím. Na budově visí nápis Festival fantazie.
Festival fantazie v budově chotěbořské sokolovny. Zdroj: aktualne.cz

Aby byla stavba LEGO Festivalu fantazie skutečně zrealizována, je potřeba vybrat celkovou částku 130 000 Kč. Jde o nemalý obnos, který je ovšem dosažitelný, pakliže každý z fanoušků přispěje alespoň menší částkou do kasičky. Odměnou bude nejen skutečnost, že jste se směli podílet na zajímavém projektu, ale podle míry vaší ochoty vás čekají i další bonusy (viz níže). Tím nejlákavějším je LEGO existence přispěvatele v rámci postaveného modelu. Přispějete-li částkou alespoň 1000 Kč, bude vyrobena speciální LEGO figurka, která bude od hlavičky až k patičce představovat svého mecenáše – bude mít jeho obličej i kostým podle výběru.

Jelikož se do této akce zapojil i Potterfan, který také zacinká nějakými těmi galeony, čímž získá i LEGO podobu vlastního reálného stánku v modelu, vyzíváme také vás, Potterheady, abyste se i vy podíleli jakoukoliv částkou na tomto projektu. A pokud se rozhodnete pro příspěvek s odměnou vlastní LEGO postavičky, můžete ji nechat umístit právě k Potterfan stánku.

Na facebookových stránkách projektu s názvem „CONečně z kostek“ a Potterfan byla navíc zveřejněna minisoutěž. Kdo dokáže vyjmenovat alespoň 6 událostí, které se Harrymu přihodily v Předvečer všech svatých, získá ke své LEGO figurce také hůlku.

Na šedé malé LEGO destičce je LEGO figurka kovboje - s kloboukem, rezavými vousy, červenou košilí s hnědou vestou a tmavomodrými kalhotami. Vlevo leží další LEGO figutka bez hlavy a vlevo další. Ještě je zde nákres kovbojovi hlavy tužkou.
Tvorba LEGO figurek. Zdroj: startovac.cz

Tento rok by měla být zahájena stavba sokolovny, posléze, v průběhu čtyř let, by mělo dojít i na další budovy v areálu, tedy na kulturní dům, sportovní halu i kino. První část modelu by měla být představena na Festivalu fantazie 2021. Nakonec se celý LEGO festival přemístí a bude k vidění v chotěbořském infocentru.

Vybrané peníze budou použity především na realizaci celého projektu, tzn. na výrobu kostek, figurek a vitríny. Část bude také vyplacena umělcům a profesionálům z oboru, kteří se podílí na výstavbě sokolovny. Zbytek bude použit pro uhrazení nutných provozních nákladů. Kampaň končí 12. listopadu roku 2020. Více informací přímo na Startovači, zde.

Sál velký jako tělocvična s červeným kobercem a v čele s podiem. V sále jsou 3 velká okna a mezi nimi barevné vývěsky s logem FanCity. Sál je plný lidí, kteří hrají PS4, počítače a Wii. Po levé straně se nachází i stánek s merchem.
Interiér sokolovny. Zdroj: skillzone.cz

Odměny přispěvatelům za následující darované částky:

150 Kč
kostka 1×1
Poděkování za příspěvek na nákup zhruba 40 kostek.

300 Kč
kostka 2×1
K poděkování získáte unikátní fotografii z procesu stavění modelu.

400 Kč
kostka 2×2
Odměnou bude vypálení jména přispěvatele na desku, která bude součástí vitríny.

1 000 Kč
kostka 2×4
Za tento příspěvek získáte možnost umístit do modelu perzonalizovanou LEGO figurku s obličejem mecenáše a vybraným kostýmem. Odměna se řeší s každým konkrétním přispěvatelem. Pokud přispíváte jako pár s dítětem, pak můžete ke svým figurkám získat také své LEGO miminko.

2 000 Kč
kostka 4×18
Pokud na Festival fantazie jezdíte s vlastním stánkem nebo obchůdkem, máte možnost nechat si jej za výše uvedenou částku nechat vestavět přímo do modelu.

windows 10 pro

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..