Řeč je o Maledictus, záhadné dívce, kterou dost možná známe pod jiným jménem.

První trailer na Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny byl zveřejněn a je možné, že neúmyslně potvrdil jednu z velkých teorií. Ukázal nám totiž cirkus Arcanus, tedy magickou show, kde je jednou z hlavních hvězd postava, kterou ztvárňuje herečka Claudia Kim. Již dříve jsme věřili, že tato postava, nazvaná Maledictus, bude Hadí ženou, a teď to máme potvrzené.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
© Warner Bros.

Na levé straně této fotky, hned pod dítětem v bublině, můžeme vidět nápis „Maledictus“. Navíc obrázek nad tím zobrazuje hada a u něj je francouzsky napsáno „En Chair Et En Os“ tedy „z masa a kostí“. Je tudíž potvrzeno, že Maledictus na sebe bere podobu hada.

Proč je to důležité? Čtěte dál.

© Warner Bros.

Na základě již zveřejněných informací víme, že Maledictus je osoba, jejíž krev byla prokleta, kvůli čemuž je tato osoba nakonec předurčena k tomu, aby se měnila ve zvíře.

Víme také, že cirkus Arcanus, ve kterém Maledictus vystupuje, je známý jako „muzeum lidských zvláštností“, a navíc máme i plakát, na kterém jsou tyto „atrakce“ vyobrazeny.

Claudia Kim in Fantastic Beasts: The Crimes of GrindelWald
© Warner Bros.

Otázkou zůstávalo, do jakých z těchto abnormálních stvoření se Maledictus přeměňuje? Je to snad Borys Brute, proradný hypnotizér? Ne. Nebo snad Homo Amphibia? Nemyslíme si. A co dvouhlavé mimino? Velice nepravděpodobné. Ale pak tady je Okouzlující hadí žena. BINGO!

Podívejme se znovu, a tentokrát více zblízka, na kostým Maledictus, který je viditelně inspirovaný hadím vzhledem – tmavý, přiléhavý a blyštivý, s jasným náznakem šupin.

© Warner Bros.

Je tudíž naprosto bezpečné prohlásit, že Maledictus a Hadí žena je jedna a tatáž osoba. Se všemi informacemi, které zatím máme, by bylo divné, kdyby se nakonec měnila například ve vydru, že ano?

© Warner Bros.

To vše nás ale vede k další otázce, a to: známe nějakého specifického hada napříč kouzelnickým světem?

Známe. Je to samice a její jméno je Nagini.

Právě v téhle chvíli si uvědomujeme, že toho o Voldemortově mazlíčkovi (a viteálu) víme opravdu málo, dokud se neobjevil v Harrym Potterovi a Ohnivém poháru. Dále víme, že poté, co Pán zla neuspěl ve svém plánu zabít malého Harryho, se jeho tělo změnilo v prach a jeho duše či životní síla putovala z místa na místo, hledajíc si hostitele. Voldemort se dlouhou dobu schovával v Albánii, kde měl v oblibě „zabydlovat se“ v hadech. Předpokládáme tedy, že Nagini byla jedním z hadů, které Voldemort takto využil – nebo alespoň, že v té době mohl Nagini potkat.

Je více než možné, že se Maledictus v nejnovějším filmu setká s černokněžníkem Grindelwaldem, nebo že nadobro skončí v hadí podobě, a potom je to už jen krůček k seznámení s Tomem Raddlem a službě černé magii jako takové.

Ovšem je ale taky možné, že to všechno je opravdu jen teorie, která se nemusí potvrdit. Ale než se tak stane, nechte nás na chvíli přemítat nad možným i nemožným.

Přeloženo z: http://www.digitalspy.com/movies/fantastic-beasts/feature/a843244/fantastic-beasts-maledictus-theory/

 

Kira

Hrdá studentka Mrzimoru, která kdyby nebyla přijata do Bradavic, ráda by chodila do koleje Thundebird v Illvemorny nebo do japonského Mahoutokoro. Miluje obranu proti černé magii, péči o kouzelné tvory a famfrpál (přičemž v mrzimorském týmu zastává post střelce). Po škole se bude buďto věnovat právě tomuto sportu nebo nastoupí na Ministerstvo jako neohrožený bystrozor. Kdo ví.