„Někdy temnota přijde z nečekaných míst.“ Toť novým sloganem Prokletého dítěte, které mimo jiné přišlo i se zcela novým designem. Ten byl instalován ve své 3D podobě v New Yorku, Londýně i Melbourne a zahrnuje především ikonickou jizvu Harryho Pottera ve tvaru blesku. Celé logo je počinem legendární ilustrátorky knih o mladém čaroději Mary GrandPré.

Zdroj: Pottermore.com

Kdybychom design rozebírali podrobněji, uvidíme dospělého Harryho, kterému z hůlky srší žlutý proud energie. Tato síla má tvar blesku, ovšem něco je nám lehce skryto a pouze naznačeno. V blesku můžeme vidět obrysy Znamení zla, které používali stoupenci Lorda Voldemorta. Mohlo by to snad znamenat, že Pán zla neustále Harryho ovlivňuje i v jeho dospělosti?

Slogan „Někdy temnota přijde z nečekaných míst“ má na svědomí sama  J. K. Rowlingová a původně sloužil jako popis pro tuto divadelní hru. Teď však všemu propůjčuje další, záhadnější rozměr. Současně však stále zobrazuje hlavní prvky show, a to Harryho a další milované postavy, které známe z původní knižní série.

Zdroj: Pottermore.com

Nový design byl slavnostně představen na Times Square v New Yorku ve čtvrtek 5. září. Přítomni byli herci z americké produkce Prokletého dítěte i celebrity jako například Sarah Jessica Parker. Všichni však byli překvapeni odpočtem, který rozsvítil obrazovky, stejně jako temnotou, která následovala. Na obrazovce se objevili i známí mozkomoři a nakonec i Znamení zla.

Zdroj: Harry Potter and the Cursed Child YouTube

Nový design byl vytvořen z jediného důvodu – aby oslavoval neutuchající nadšení publika, které pravidelně navštěvuje Prokleté dítě, a hra se tak stává populárnější a populárnější. Od roku 2016, kdy byla hra poprvé uvedena v Londýně, se začala hrát také v New Yorku či Melbourne. Prokleté dítě je považováno za osmý příběh Harryho Pottera a Rowlingová jej sepsala společně se scénáristou Jackem Thornem a režisérem Johnem Tiffanym.

Zdroj obrázků: Pottermore.com

„Jsme velmi hrdí, že se J. K. Rowlingová rozhodla vyprávět svůj osmý příběh na jevišti. Právě tak jako se ságou o Harrym Potterovi vytvořila z lidí celoživotní čtenáře, dělá s Prokletým dítětem totéž pro divadlo. Vždyť téměř polovina našich diváků všech věkových kategorií navštívila kvůli této hře divadlo poprvé v životě,“ řekli Sonia Friedman a Colin Callender, producenti Prokletého dítěte. „Je tak vzrušující sledovat, jak diváci cestují „ zpět do Bradavic “, aby znovu navštívili své milované postavy. Neexistuje nic podobnému tomu být v divadle ve společnosti stejně naladěných lidí a vidět a zažít, jak magie přímo před vámi ožívá. Chlapec, který přežil, žije nadále a jeho příběh pokračuje na jevištích po celém světě. Je to přesně, jak Rowlingová sama řekla: ,Někdy temnota přichází z nečekaných míst.´“

Zdroj: Pottermore.com

V souvislosti s úspěchem hry se Prokleté dítě bude nově hrát také v San Franciscu, Torontu a Hamburgu, přičemž to bude poprvé, kdy magie ožije v neanglicky mluveném divadle.

K tomu všemu vyjde i kniha nazvaná „Harry Potter a Prokleté dítě: Cesta“ (Harry Potter and the Cursed Child: The Journey), která zachycuje dlouhou pouť, jíž hra od svého počátku urazila. Fanoušci v ní budou moci nahlédnout do produkce a přečíst si, jak přesně se magie v mudlovském světě rodí. Již teď lze knihu předobjednat na Amazonu a pevná vazba stojí 25 liber. Publikace vyjde 5. listopadu tohoto roku.

Lístky na divadelní hru Harry Potter lze opatřit na této internetové stránce: harrypotteronstage.com.

Pottermore dále nabádá, aby fanoušci zůstali bdělí a sledovali jakékoliv náznaky magie. Podle mého názoru se chystá něco velkého. Sama Rowlingová zveřejnila na svůj účet na Twitteru stejný slogan, který je vyobrazen na plakátu, a věrní fanoušci vědí, že když Jo něco zveřejní na Twitteru, nikdy to není tak, jak to vypadá.

Zdroj: https://www.pottermore.com/news/the-story-behind-the-cursed-child-s-new-design

Kira

Hrdá studentka Mrzimoru, která kdyby nebyla přijata do Bradavic, ráda by chodila do koleje Thundebird v Illvemorny nebo do japonského Mahoutokoro. Miluje obranu proti černé magii, péči o kouzelné tvory a famfrpál (přičemž v mrzimorském týmu zastává post střelce). Po škole se bude buďto věnovat právě tomuto sportu nebo nastoupí na Ministerstvo jako neohrožený bystrozor. Kdo ví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..