Rod Potterů je velice starý, avšak nikdy (až do narození Harryho Jamese Pottera) nebyl na výsluní historie kouzelnického světa, neb se spokojil s jistotou a pohodlím existence na pozadí.

Příjmení Potter nepatří v mudlovském světě k nijak vzácným, a z tohoto důvodu nebyli zařazeni do takzvané Posvátné Osmadvacítky, neboť anonymní autor onoho údajně úplného seznamu čistokrevných kouzelnických rodů se domníval, že vzešli z nečisté krve. Nicméně tento kouzelnický rod, Potterovi, měl vskutku proslulé začátky, přičemž některé jsou naznačeny v Relikviích Smrti.

Zdroj: Harrypotter.fandom.comy

V mudlovském světě se jméno Potter řadí k příjmením vzešlým z označení řemesel a řemeslníků – konkrétně se jedná o někoho, kdo vyrábí keramiku (doslova tedy „Keramičník“, ovšem vhodněji „Hrnčíř“). Náš kouzelnický rod Potterů vzešel z kouzelníka, žijícího ve dvanáctém století, jménem Linfred ze Slukostrže (angl. Linfred of Stinchcombe), místního oblíbeného, ač výstředního muže, jehož přezdívka the Potterer („Hrnčířník“) se v průběhu let zkrátila na Potter. Linfred budil zdání přelétavého a roztržitého muže, kterého ale jeho sousedi často využívali pro jeho znalosti medicíny. Nikdo z nich si neuvědomoval, že Linfredovy spolehlivé mastičky a léky proti neštovicím či zimnici jsou kouzelné – všichni ho měli za neškodného a milého souseda, který se stará o svoji zahradu a zvláštní rostlinky v ní. Jeho reputace dobrosrdečného výstředníka mu byla ku prospěchu, protože o samotě se tak mohl věnovat řadě experimentů, které se staly základem rodového jmění budoucího rodu Potterů. Historici považují Linfreda za vynálezce mnohých léků nebo léčebných postupů, které se postupně vyvinuly v dodnes používané lektvary, jako třeba kostirost nebo životabudič. Ze zisků z prodeje dalším kouzelníkům a čarodějkám tak měl pro svých sedm dětí zajištěno slušné dědictví.

Zdroj: hp-lexicon.org

Linfredův nejstarší syn, Hardwin, se oženil s krásnou mladou čarodějkou jménem Iolanthe Peverellová, která pocházela z vesnice Godrikův důl. Byla to Ignotova vnučka. Jelikož nebyli žádní muži, kteří by mohli dědit, stala se jakožto nejstarší dcera ve své generaci dědičkou neviditelného pláště svého děda. Svému manželovi vysvětlila, že je tradicí v její rodině, že vlastnictví tohoto pláště zůstává tajemstvím a Hardwin její přání respektoval. Od tohoto okamžiku byl plášť předáván vždy nejstaršímu dítěti další generace Potterů.

Zdroj: Harry Potter a Kámen mudrců

Potterové dále vstupovali do manželství se svými sousedy, občas mudly, a
po několik generací přebývali na západě Anglie, přičemž každý z nich svou poctivou prací (a také trochou oné vynalézavosti tak typické pro Linfreda) rozmnožoval rodinné jmění.

Čas od času se nějaký Potter dostal i do Londýna a dvakrát byl člen rodu dokonce členem Starostolce: Ralston Potter, který byl členem v letech 1612 -1652 a byl velkým zastáncem Zákona o utajování (oproti vyhlášení války mudlům, což někteří militantní členové také navrhovali). A pak Henry Potter v letech 1913 – 1921. Henry způsobil menší skandál, když veřejně odsoudil tehdejšího ministra kouzel, Archieho Evermondea, který zakázal kouzelnické společnosti pomoci mudlům v jejich první světové válce. Jeho výřečnost ve prospěch mudlovské společnosti byla taktéž významným faktorem, proč byl rod Potterů vynechán z Posvátné Osmadvacítky.

Zdroj: Pinterest.com

Henryho synem byl Fleamont Potter. Fleamont získal své jméno na základě přání Henryho umírající matky, která chtěla, aby takto udržel její dívčí jméno, jenž by jinak vymřelo. Fleamont tento kříž nesl překvapivě snadno – vskutku, vždy přisuzoval svoji obratnost a um v soubojničení tomu velkému množství soubojů v Bradavicích, ke kterým docházelo, když si někdo z jeho jména dělal legraci. Byl to právě Fleamont, kterému se podařilo čtyřnásobně zvýšit rodinné jmění vynálezem Rychlopomády pro váš hladký vlas („dvě kapky zkrotí i tu nejhrůznější hřívu“, případně cimrmanovsky: „Potterova mast – na divou hřívu past!„). Když odešel do důchodu, prodal společnost se slušným ziskem, avšak žádné bohatství na světě nemohlo vyvážit jemu ani jeho manželce Eufemii bezdětnost. Už se skoro vzdali naděje na syna nebo dceru, když k jejich úžasu Eufemie otěhotněla a narodil se jim milovaný James.

Fleamont a Eufemia žili dost dlouho na to, aby mohli být svědky svatby svého syna s mudlorozenou dívkou jménem Lily Evansová, avšak narození svého vnuka Harryho se nedočkali. Pár dní po sobě oba v důsledku svého pokročilého věku podlehli dračím spalničkám a James Potter tak zdědil Ignotův neviditelný plášť.

Zdroj: Autor: Viria, society6.com

Zdroj: https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/the-potter-family

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..