Jeví se jako černí, kostnatí koně s netopýřími křídly, avšak jsou neviditelní pro každého, koho se „nedotkla smrt“, což testrálům dodává poněkud morbidní pověst. Po dlouhá staletí bylo zjevení testrála považováno za špatné znamení. Byli loveni a zneužíváni po mnoho let a jejich skutečná povaha (která je mírná a přátelská) zůstávala nepochopena. Testrálové nejsou znamením smůly ani nejsou (jakkoliv to jejich vzhled může naznačovat) pro lidi nebezpeční a jejich hlavní obranou je strach, který případným pozorovatelům na první pohled nahání svým vzezřením.

Zdroj: harrypotter.fandom.com

Schopnost vidět testrála je znamením, že daný člověk spatřil smrt a byl schopen na emocionální úrovni porozumět, co smrt znamená. Není tak žádným překvapením, že trvalo takovou dobu, než byl jejich význam plně pochopen, neboť přesný okamžik, kdy k tomuto pochopení smrti dojde, se člověk od člověka liší.

Film Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter nebyl schopen vidět testrály celá léta od okamžiku, kdy před jeho zrakem zemřela jeho matka, neboť v době vraždy byl ještě batoletem, a tudíž neschopen tuto ztrátu chápat. Dokonce i po smrti Cedrika Diggoryho trvalo několik týdnů, než na něj plně dopadlo vědomí o finalitě smrti. Až tehdy mohl spatřit testrály, kteří táhnou kočáry z vlakové stanice v Prasinkách na hrad. Naopak Lenka Láskorádová, která ztratila svoji maminku ve svém životě také vcelku brzy, byla schopna testrály spatřit poměrně krátce poté díky své intuitivní a vnímavé povaze a taktéž nemá strach z posmrtného života.

Film Harry Potter a Fénixův řád

Ačkoliv je tedy jejich vzhled strašidelný, jsou tito masožraví koně symbolem cesty do jiné dimenze (pozn. překl: jen spekulace, ale možná dokonce symbolika přechodu do jiné formy bytí – tedy cesta do posmrtného života, případně jedna ze symbolik dospění, které někdy smrt blízkého způsobí) a odměňují ty, kteří jim důvěřují, věrností a poslušností.

Zdroj: Pottermore.com

Testrálové se přirozeně vyskytují na Britských ostrovech a v Irsku, nicméně zprávy o jejich spatření bývají zaznamenávány též z Francie a z Pyrenejského poloostrova. Existují náznaky, že testrálové mají jistou spojitost s kouzelníky keltského původu, kteří koně vpravdě milovali. V jiných částech světa se pak nacházejí tamní verze testrálů.

Zdroj:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/thestrals

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..