Světová akce jménem Comic Con se podruhé uskuteční v České republice. Do Prahy se tak opět sjede mnoho domácích i zahraničních komiksových tvůrců, cosplayerů, a dokonce i populárních herců z filmů pro fantasy a SCI-FI nadšence. Smrtijedi, mějte se na pozoru, protože Natalia Tena alias bystrozorka Tonksová přijíždí do českého revíru!

Na žlutém pozadí je superhrdinka Comic Conu - Ve žlutém obleku s červeným vlajícím pláštěm. Pravou ruku má zvednutou před obličejem a kouká skrz dva rozevřené prsty. Má krátké blonďaté vlady. V levém rohu nahoře je datum a nápis: "15. - 17. 10. 2021, Praha, O2 Universum."
Logo Comic Conu 2021

Comic Con je proslulá značka velkolepých festivalů popkultury, které oživují metropole celého světa. Sjíždějí se na ně nejen známé osobnosti, které fanoušci hltají před televizními i mobilními obrazovkami, ale také fandové samotní. A protože jde o společenskou akci na vysoké úrovni, každý se podle toho také slušně vyfikne – bradavické uniformy, obleky superhrdinů, róby šlechticů i šlechtičen ze Západozemí nebo elfské tuniky ze Středozemě. Na takové akci se zkrátka sluší přijít v cosplayi, ve kterém se všichni konečně cítí být ve své kůži. Nadto probíhají debaty se vzácnými hosty, autogramiády i focení, tematické workshopy a přednášky. A samozřejmě tu frčí i legální obchody s merchem.

Na fotografii je Pottershop stánek. Ve dřevěných policích, které lemují obchůdek, je nejrůznější Potterovské zboží. V obchůdku je cosplayerka v azkabanském mundúru a za kasou je Thomas v červeném tričku.
Pottershop na Comic Conu 2021. Foto: Acalanthi

Letošní ročník je třetím vydáním prvního a druhého, které vlastně vůbec nevyšly. Přitom původní plán byl vskutku romantický, neboť vstupenky byly v podstatě takovými luxusními valentýnkami ke dnům 12. – 14. února. Jenže Covid byl v přesile a po žádném superhrdinovi ani vidu ani slechu (možná byli také nemocní). Festival byl tak odložen na další láskyplné období, 7. – 9. května. Koronavirus si však nedal pokoj a možná, že využil právě oněch růžových chvil, aby se šířil přes polibky. Konečně se vše zaseklo na zcela neromantickém datu 15. – 17. říjnu, takže už netrpělivě vyhlížíme blížící se víkend.

Náš hledáček je samozřejmě zaostřen na již zmíněnou žvýkačkovou krásku Tonksovou – totiž Natalii Tena, která do O2 Universa zavítá už v pátek. Na Comic Conu se s ní uvidíme ještě také v sobotu. Do českých končin se však podívá také Hugh Quarshie, který si zahrál v Grindewaldových zločinech otce Yusufa Kamy, Mustafu Kama. Na akci ho můžeme zastihnout v sobotu a v neděli.

Na fotografii je černošský pár. Usměvavá žena v dlouhých šatech, které se přidržuje pravou rukou, a usměvavý muž v obleku se na sebe dívají a drží se za rámě. Díváme se na ně seshora. Za nimi se dívá jejich syn.
Rodina Kama: Laurena, Mustafa a Yusuf. Zdroj: film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Pokud máte našetřené galeony v keramickém třaskavci, je čas na to, abyste ho rozbili. Mince totiž proměníte za vzpomínku na setkání s výše zmíněnými herci (nebo i dalšími). Tak jako je zvykem na všech světodějných Comic Conech, i zde zaplatíte zvláště za vytvořenou fotografii s vámi a za autogram. Hugh Quarshie si řekl o 690 Kč (€ 28) za fotografii a stejnou částku také za podpis. Za Natalii si ovšem kapku připlatíte. Bude to o celou stovku navíc, tedy 790 Kč (€ 32) jak za fotku, tak také za autogram.

Na fotografii je rozesmátá Natalia Tena s růžovými vlasy a rukama překříženýma na hrudi. Za ní je žlutá stěna s logy Comic Conu.
Natalia je častým hostem na světových Comic Conech. Nicméně v Dortmundu ji rozesmáli. Zdroj: depositphotos.com

Tonksová s sebou nepochybně přinese i kus kouzelné atmosféry. Tu by vám rád načachral také Potterfan, který doplní kouzelnický program o své akce pro fanoušky. Převážně se bude jednat o přednášky a v druhé řadě o soutěžní kvízy o ceny. Z novinkové série vám tak můžeme nabídnout například Rod Potterů a další kouzelnické rodiny, Minerva McGonagallvá: Skotská lvice, Voldy vs. Grindy, Fanfilmy ze světa Harryho Pottera, Komerční počiny herců z Fantastických zvířat, Kletby a prokletí v kouzelnickém světě, LEGO Harry Potter v průběhu věků. Provětrat nejtajnější komnaty své paměti a znalostí pak můžete u (Ne)kouzelnického kvízu nebo Light kvízu pro začátečníky.

Na bílém pozadí jsou tři tabulky pod sebou. Všechny jsou dlouhé a označují programy v čase. Horní je na pátek 15. 10. 2021, střední na sobotu 16. 10. 2021 a spodní na neděli 17. 10. 2021.
Program Potterfanu, který se uskuteční na Comic Conu 2021.

Zabavit se ale můžete také u Kouzelnické pantomimy, debaty o deskovkových hrách ze světa kouzel v přednášce Jsi na tahu! nebo u sdílení zkušeností s hráčkou famfrpálu v jejím programu Mudlovský famfrpál je tvrdý sport. Chybět nebude ani oblíbený Soubojnický klub, kde se naučíte, jak útočit a jak se bránit v kouzelnickém duelu.

Také Pottershop bude mít na Comic Conu svůj stánek. Pokud vám tedy stále ještě chybí kouzelná hůlka, plyšový mazlík ze Zapovězeného lesa, magická dekorace do pokojíčku, stylové školní pomůcky, figurky, panenky nebo zdravá čokoláda od dvojčat Weasleyových, určitě se přemístěte na malou „Příčnou ulici,“ kde vám ukápne nejedna slina.

Na fotografii je 7 cosplayerů, kteří křičí. Většinou jde o kostýmy z anime. Uprostřed je cosplayerka v kostýmu Nagini. Před šesti stojícími cosplayery leží dryáda v zeleném kostýmu a s červenými dlouhými vlasy.
Tři, dva, jedna – Comic-Con 2021! Foto: Sirius

Přijďte si taky ukousnout kousek magie a zastavte se na Comic Conu do O2 arény už tento víkend!

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..