Po dlouhých a až podezřele mlčenlivých měsících můžeme opět prolomit ohlušující hradbu ticha a vytasit se s několika novinkami třetího dílu Fantastická zvířata. Poodhalíme roušku (nebo respirátor) a řekneme si něco o novém datu vydání, názvu a hlavní zápletce příběhu.

Začněme datem vydání. Pokud už jste si v kalendáři označili budoucí 15. den v červenci jako den D, uděláte si jeden nevzhledný červený škrtanec. Filmaři totiž hejbli kostrou a posunuli datum vydání až o tři měsíce zpět! Film Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se tak dočká celosvětové premiéry už 15. dubna příštího roku. V některých zemích, jako například v České republice, však přijde do kin o den dříve. Směrodatné je tedy pro nás datum 14. dubna – právě v tento den by měly školákům začínat velikonoční prázdniny, takže nebude čas na výmluvy!

Fotografie z Grindlwaldových zločinů. Tina si dává prst před ústa, aby Mlokovi s kufrem naznačila, že má být potichu,
„To je tajemství, Mloku.“ Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Málokdy se stává, že se něco udělá s předstihem. Snad je to gesto, kterým se chtějí tvůrci trochu zavděčit fanouškům, jež jsou v současné době vesměs rozladění; mnozí z nich nebyli spokojeni s druhým dílem, jiní se dosud nedokázali přenést přes výměnu herce na postu Gellerta Grindelwalda. Pak je tu ještě tábor, který se formuje z řad odpůrců samotné autorky. Zkrátka je očividné, že za filmem se táhne velký temný stín nepříjemně naladěného obskura.

Ale aby tento stín nepůsobil příliš smrdutě a my nebyli až tak negativní, je třeba podotknout, že stále existuje mnoho fanoušků, kteří se na Fantastická zvířata upřímně těší a jsou zvědaví jak na rozuzlení celého příběhu, tak i na debutujícího herce Madse Mikkelsena v roli Grindelwalda. Misky vah se tedy alespoň v našich končinách zdají být téměř vyrovnané.

Na fotografii z filmu je stoh složených novin Denního věštce s velkým titulkem "Dumbledore's dark secrests revealed."
„Brumbálova temná tajemství odhalena!“ Zdroj: film Harry Potter a Relikvie Smrti, 1. část

O co však ve třetím dílu vlastně půjde? Odhalena byla i synopse hlavní zápletky:

Profesor Albus Brumbál ví, že mocný černokněžník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Není ale schopen ho zastavit sám, proto pověří magiozoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho statečného mudlovského pekaře na nebezpečnou misi, na níž se potkají se starými známými i novými fantastickými zvířaty a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když je toho tolik v sázce?

Logo filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství, v angličtině Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore má už na první pohled upozornit na Brumbála samotného. Když se na logo podíváte pozorně, uvidíte v něm hůlku, která odděluje Brumbálovo jméno od původního názvu (v anglické verzi je hůlkou odděleno písmeno „D“) a je vyvedeno vznešeně působící blýskavou stříbrnou.

Závěrem bychom si mohli cvičně zopakovat jména herců i postav, se kterými budeme mít ve třetím díle opět co dočinění. Samozřejmě mezi nimi figurují staří známí jako Eddie Redmayne alias Mlok Scamander, Jude Law v roli Albuse Brumbála, Ezra Miller jako Credence/Aurelius Brumbál, Alison Sudol představující Queenie Goldsteinovou, Dan Fogler alias Jacob Kowalski a Katherine Waterston známá jako Tina Goldsteinová. Ve výčtu je jméno herečky Waterston podezřele uvedeno až na jeho chvostu. Že by Tina ve filmu nedostala zas až tak velký prostor?

Nezapomínejme ale ani na úplně nové, respektive staro-nové postavy. Komička a herečka Jessica Williams, která si ve filmu zahraje stříbranovskou profesorku Eulalii „Lally“ Hicksovou, se totiž už mihla ve druhém díle. Zcela nově se ale objeví Richard Coyle jako Aberforth Brumbál. A nakonec tu máme mnohokrát propíraného Madse Mikkelsena, který ve třetím díle filmu debutuje jako Gellert Grindelwald.

Obličej Gellerta Grindelwalda s obličejem Madse Mikkelsena. Na pravém rameni má malou obdludku, která se nejvíce podobá ještěrce s černýma očima, ostrými zuby a ostny od hlavy až po ocas, který stočený na Grindelwaldově levém rameni.
Jak by momhl vypadat nový Grindelwald. Zdroj: Apexform Instagram

Film bude opět režírovat David Yates, který spojil své síly s dalšími producenty, Davidem Heymanem, J. K. Rowlingovou, Stevem Klovesem, Lionelem Wigramem a Timem Lewisem a dále s vedoucími výroby Neilem Blairem, Danny Cohenem, Joshem Bergerem a Courtenay Valenti. Autory scénáře je J. K. Rowlingová a Steve Kloves.

Prozatím je to vše, co vám můžeme prozradit. Jakmile se ale objeví nová stopa nějakého fantastického zvířete, určitě se vám znovu ohlásíme a vyvedeme vás na další lov za informacemi.

Zdroje: http://wizardingworld.com
https://www.fantasticbeastsmovies.com/

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..