Dobrá zpráva, Potterheadi!

Britská knihovna se rozhodla zpřístupnit svou výstavu Harry Potter: A History of Magic online! Každý rodilý kouzelník i mudla tak dostává šanci ji během současné krize navštívit.

K výstavě se můžete dostat přes Google Arts & Culture (a přes odkazy níže).

Z britské knihovny přímo do vašeho počítače. Zdroj: insidethemagic.com

Forbes.com k tomu píše:

„Výstava sdílí historii magie prostřednictvím historických artefaktů souvisejících s magickými tématy (jako je šest metrů dlouhý Ripleyho svitek, recept na výrobu legendárního kamene mudrců, který se objevil v první knize Harryho Pottera), stejně jako staré kresby, rukopisy a synopse, vytvořené J. K. Rowlingovou při psaní Harryho Pottera. Fanoušci mohou také prozkoumat práce výtvarníka Jima Kaye pro ilustrovaná vydání série Harry Potter.

Sbírka je rozdělena – stejně jako původní výstava – do různých předmětů, z nichž většina se vyučuje v Bradavické škole čar a kouzel: lektvary, bylinkářství, kouzelné formule, astronomie, jasnovidectví, obrana proti černé magii, péče o magické tvory a alchymie.

Každý z hypertextových odkazů ve výše uvedené nabídce vás zavede do příslušné části výstavy.

Sekce astronomie, zdroj: bustle.com

Literární výstava, která byla původně otevřena v roce 2017, byla společným dílem Britské knihovny, Wizarding World Digital (tehdy Pottermore) a Bloomsbury. Každá budoucí čarodějka či kouzelník se nyní může vrhnout do magie kouzelnického světa ve skutečně akademickém měřítku. Ponořte se hlouběji do svého oblíbeného předmětu v Bradavicích nebo si přečtěte úryvky knih psané vlastní rukou J. K. Rowlingové; a ještě mnohem více! Objevíte také skutečné historické texty, které byly přímo inspirací pro svět J. K. Rowlingové.

Sekce o bylinkářství. Zdroj: sg.news.yahoo.com

S pomocí technologie se můžeme přemístit do naší oblíbené sekce a uvolnit naši vnitřní Hermionu. Použití 360 stupňového snímání navozuje pocit, jako byste tam opravdu byli.

Nejlepší na tom je, že tato výstava je zcela zdarma pro každého, kdo má přístup ke Googlu a internetu. To z této výstavy dělá už druhý dobrý skutek J. K. Rowlingové věnovaný jejím fanouškům, kteří kvůli současné krizi uvízli doma. Před několika týdny zrušila licenční poplatky za své knihy online, což učitelům umožnilo používat její knihy ve vyučování bez placení podstatné sumy.

Zpřístupnění knih online pro učitele. Zdroj: insidethemagic.net

Prozatím není známo, dokdy tahle speciální akce potrvá, a tak jí neváhejte využít, dokud můžete!

Překlad článku od Hanetky

Zdroj: https://insidethemagic.net/2020/03/harry-potter-a-history-of-magic-now-available-online-for-free-tm1/?fbclid=IwAR0PzNyxEikHS1EWNKEG4nBE7XKIJy0758eEf4Ol84TQPEmh4Jj_mQti7qo

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..