Pokud si někdo myslel, že hrabák z prvního dílu filmu Fantastická zvířata a kde je najít podal výpověď a více už ho nespatříme, mýlil se! Naopak budeme rozšiřovat kapacity míst v našich srdcích pro další a ještě roztomilejší jedince tohoto živočišného druhu! Že už snad hrabák nemůže být roztomilejší? Ale ano, jde to!

© JKR/Pottermore Ltd.™ Warner Bros.

Na nedávném americkém Comic-conu se Eddie Redmayne, představitel Mloka Scamandera, nechal slyšet, že by jeho hrabák mohl mít i miminka. Nedlouho na to se ukázalo, že jeho slova měla něco do sebe a jeho malý zvěřinec se rozroste o nové mini členy. Půjde celkem o čtyři chlupaté neposedy, kteří svým zbarvením mohou připomínat morčátka. Pohlaví těchto drobečků (a vlastně ani slavného rodiče) zatím neznáme.

Přistižen při činu! Zdroj: Entertainment Weekly

My už z Mlokovy učebnice víme, že hrabák je většinou černé chundelaté zvířátko s protáhlým čumákem a se zálibou ve všem, co se třpytí. V tomhle případě se pak chová jako malý zloděj, který může napáchat nevídané škody, proto se nedoporučuje ho chovat doma. Podle učebnice mívá hrabák v jednom vrhu šest až osm mláďat. Jak se zdá, bude muset Mlok tuto informaci ještě přepsat a změnit číslovku šest na čtyři.

Létající medvídci ve Fantastických zvířatech… Zdroj: Entertainment Weekly

Přesto se nezdá, že by byl menší počet novorozených hrabáků pro Mloka velkou výhrou. Už v prvním dílu filmu Fantastická zvířata se zdálo, že jeden dospělý hrabák je na Mloka tak akorát. Nyní se bude muset popasovat nejen s Grindelwaldem, ale ještě s pětičlennou skvadrou těchto příliš akčních zvířátek. Hodně štěstí, Mloku!

Tak který se vám líbí nejvíc?

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!