Když v roce 2011 vyšel poslední film ze světa Harryho Pottera, každý správný fanoušek zatlačil slzu, protože z oblíbeného fandomu už nebylo na co se těšit. Úžasná JKR nás však nenechala příliš dlouho čekat a zahrnula nás sérií návazných knih rozšiřujících naše informace o čarodějném světě, a před rokem dokonce novým příběhem Harryho dětí.

Nyní srdce věrných fanoušků znovu jásají, před několika dny nakladatelství Bloomsbury ohlásilo, že ke dvacátému výročí Harry Pottera a kamene mudrců plánují vydat dva nové tituly, doplňující obrázek o světě kouzelníků, který nám Rowlingová za ty roky vykreslila.

V říjnu naše knihovničky doplní Harry Potter: A History of Magic, The Book of the Exhibition, která by měla být něčím jako učebnicí napříč všemi předměty vyučovanými v Bradavicích, a Harry Potter: A Journey Through a History of Magic, která čtenáře zavede do dějin čarodějného světa a poodhalí příběhy magických tvorů, kouzelníků a čarodějek. Největším lákadlem v prvním titulu jsou pravděpodobně eseje od expertů na každý předmět. Možná se tedy dočkáme kousku vědomostí famózního Albuse Brumbála nebo tajemného Nicolase Flamela. Druhá kniha naopak láká na fotografie opravdových mořských panen nebo pravdu o výrobě kamene mudrců. Obě knihy slibují exkluzivní informace a nákresy J. K. Rowlingové, které ještě nepublikovala ani na Pottermore.

Bloomsbury vysvětluje důvody k publikaci dalších knih o Harry Potterovi tím, že i po dvaceti letech je fenomén stále živý a o další a další útržky z Harryho světa je stále zájem. To, o co fanoušci stojí nejvíce, totiž další příběhy jejich oblíbených hrdinů, však nové knihy nepřinesou.

Vizuální podoba obálek knih. Zdroj: pottermore.com

Informace, zda některé nakladatelství plánuje přeložit tyto dvě Potter novinky do češtiny, zatím nejsou k dispozici. Pokud se však už nemůžete dočkat října a angličtina vám nedělá problém, můžete si knihy předobjednat na Amazonu a těšit se, až vám sova zaklepe na okno. Nebo realističtěji, až ve schránce najdete oznámení o doručení zásilky na nejbližší pobočku České pošty.