Zatímco si valná většina skalních českých Potterheads užívala magie Festivalu fantazie (viz publikovaná reportáž od Acalanthi ), na internetu se objevily zvěsti o chystaném seriálu ze světa Harryho Pottera.

Nejdříve se informace objevila na stránce We Got This Covered, avšak sama o sobě kromě samotného faktu o možném chystaném seriálu nepřinesla prakticky žádné informace. Další internetové stránky se této informace chytly, začaly ji šířit dál a rozvíjet. Záhy se tak, přímo magicky, objevila zpráva, že by seriál měl být prequelem a má se odehrávat (opět) v Bradavicích. Když o seriálu informoval český web edna.cz, již se spekulovalo dokonce i o seriálu z dob zakladatelů Bradavic. (Pozn. šéfred. fanoušci Humbooku se o této stránce mohli dozvědět z e-mailového Humbook news).

A teď musím bohužel zklamat všechny, kteří jste se již začali těšit. Weby samotné označují zprávu za neověřenou zvěst. A zdá se, že si někdo opravdu z někoho vystřelil a věc se dostala na internet. Pár dní po výše zmíněných zprávách informoval web movie.com, že tyto zvěsti byly opravdu jen zvěstmi a žádný seriál se nechystá (zatím).

Fanart plakátu hypotetického Netflixového TV seriálu Harry Potter. Na obrázku Harryho obličej, jehož čelist, ústa a levá tvář je zakryta černou látkou. Levé temeno je taktéž zakryto nějakou černou pokrývkou. Na čele sice nemá jizvu, ale je zřetelně znát žilní struktura. V dolní části je nápis "Harry Potter" s umělecky vyvedeným "O". Podnadpis říká "A Netflix original series". V levém dolním rohu nápis "NETFLIX", v pravém dolním rohu nápis "Christmas 2020"
Fanouškem vytvořený plakát – co si on vytvořil jako zbožné přání se chytlo a před rokem přineslo zvěsti podobné současným. https://www.tvinsider.com/658014/harry-potter-netflix-series/

Podle informací z webu The Leaky Cauldron by to nebylo poprvé, co web We Got This Covered vypustil do světa kachnu, a naopak sami mluvčí WarnerBros. potvrdili nepravost zmíněné zvěsti:

„There are no plans to develop the Harry Potter stories into a television series, reports to the contrary are entirely conjecture.“
„(v současnosti) Nejsou žádné plány k adaptování příběhů Harryho Pottera jako televizní seriál a zprávy, které říkají něco jiného, jsou zcela smyšlené.“

Takže nezbývá než utřít slzy a doufat, že jednou někdy nějaký seriál bude. Na závěr ovšem, ačkoliv nechci dávat falešné naděje, cítím povinnost upozornit na jeden detail – totiž WarnerBros. říká, že nejsou plány na seriál „příběhů Harryho Pottera“, nikoliv „ze světa Harryho Pottera“. Chce-li WB odvrátit pozornost, pak by to byla chytrá hra se slovy a mluvili by pravdu. Jestli tedy WB šijí boudu… pusťme na ně hejno čerstvě nachytaných Cornwallských rarachů!

Nicméně osobně si myslím, že myšlenkou skutečně bylo „žádný seriál a tečka„, a navíc J. K. Rowlingová sama před pár lety tweetnula, že o TV seriál nemá zájem. Nebylo by to ostatně poprvé, co se o seriálu spekulovalo a vždy se tyto informace vyvrátily.

(Pozn. korekt. a šéfred. Mimochodem jedna z podmínek uvedené J.K. Rowlingovou byla již splněna. Stačilo, aby se spisovatelka přijela podívat na Festival fantazie, kde by kulila oči na „interpretative dance version of Beedle the Bard“ – tedy na interpretační baletní inscenaci Fontány příznivé sudby. Příště zkusíme tu operu a lední bruslení a pak se ukáže, jak to bude s tím seriálem…).

Další fanouškovská kreace… úvodní znělka a titulky k seriálu Harry Potter (4. řada)

Zdroje:
https://wegotthiscovered.com/tv/harry-potter-tv-show-development-warner-bros/
https://www.edna.cz/harry-potter/novinky/serial-ze-sveta-harryho-pottera-udajne-se-uz-chysta-a-ma-zavitat-opet-do-skoly/?fbclid=IwAR0tq323tzSN-Dp7pvKOQ_r-PlhFmHvmkPiD156_fBpAXrSFI0eWhy6nmIk
https://winteriscoming.net/2019/07/02/wands-at-the-ready-a-harry-potter-television-series-might-be-on-the-horizon/?fbclid=IwAR0FDZlgN8avvu5dE8WD6j079W7kBnZMlLxmCYH9bM8VfjCsBFGlChCLOHM
https://movieweb.com/harry-potter-tv-series-hogwarts-prequel-false-rumors/?fbclid=IwAR3v1G-2ppIel9OMI8c3rCxAy1pbQ3FwEg31w6hPJy_5WR9-lAIs388M0gE
http://www.the-leaky-cauldron.org/2019/07/02/a-harry-potter-tv-series-could-be-on-the-way-after-all/
https://metro.co.uk/2019/07/04/harry-potter-tv-series-debunked-warner-bros-rumours-spread-online-10117131/

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

One Reply to “Zvěsti o potterovském TV seriálu… nedělejme si naděje”

Komentování je uzavřeno